امروز : یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  108290

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  17:58 | ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

هفته هجدهم 2 300x202 - رقابت 73 اسب در آغاز هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز: روز اول هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۸۳  راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هجدهم رقابت‌های کورس زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۹ اسفند ماه)، ۸۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۷۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷دور  ۱۰۰۰- ۱۲۰۰و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۳ ساله ، ترکمن، maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب سیلور هورس زودتر از خط پایان گذشت و محمد خوجملی با اسب آلن صوفیان و یونس اورکلی با اسب  سعادت سیاهپوش جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +۳ ساله، تروبرد، کلاس maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب بست سیتی و نورمحمد بهادر با اسب اسمایکر، بهرام بینایی با اسب زینت بندر سوم شد.

هفته هجدهم 3 300x202 - رقابت 73 اسب در آغاز هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های +۳ ساله، نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب فوکوس زر، چابکسوار علیرضا صالح پور با اسب سکرین و  یونس اورکلی با اسب جورجین به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های+۳ ساله، دوخون – کلاس ۶ به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب ولی جوی، آرمین آق آتابای با اسب دیبابا و رامین آق آتابای با اسب سیاتل مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های +۳ ساله، دوخون– کلاس۷ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که سراج الدین اندروا  با اسب جهان بابا،  جواد آچاک با اسب آرین مها و محمد خوجملی با اسب ییلدیز مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

 

هفته هجدهم 1 300x202 - رقابت 73 اسب در آغاز هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس+عکس

دور ششم با رقابت اسب‌های +۳ ساله، دوخون کلاس ۶ به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که محمد امین توماج با اسب میشل مک لارن اول شد، یونس اورکلی با اسب استیو سیتی و سراج الدین اندروا با اسب سلین ناز به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور هفتم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله، تروبرد کلاس ۳ به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد که یونس اورکلی  با اسب توربو اول شد، امین محمدی با اسب فوکوس لاو و نورمحمد بهادر با اسب رای خان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چابکسوار برتر:

جرجانی 300x202 - رقابت 73 اسب در آغاز هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس+عکس

بنیامین جرجانی با دو قهرمانی، یک نائب قهرمانی به عنوان چابکسواران برتر امروز معرفی شدند.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (۱) مارک کلهر، (۱۴) تریتا

دور دوم: (۶) پرفکت آرال، (۲) سونامی آجودانی

دور سوم:

دور چهارم: (۶) آلتن سای، (۱۱) کوچولوی گمیشان

دور پنجم: (۲) برای تو

دور ششم: (۶) کرال، (۹) لاله قیز، (۲) ریو آلپا

دور هفتم: (۱) کارمن

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۲ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

فردا جمعه بیستم اسفندماه ۱۴۰۰ روز دوم از هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز