امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

اخبار ورزشی 

دنیای پیشرفته و گسترده اینترنت زندگی انسان ها را به سمت و سویی پیش میبرد که دیگر نشریات حضور پررنگی در زندگی ندارند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند اخبار و حوادث و اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق وب سایت ها، وبلاگ ها ، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها و مجلات الکترونیک که همیشه در دسترس هستند پیگیری کنند. بدون شک دیده شدن در میان میلیون ها موضوع مشابه در دنیای اینترنت کار سختی است. از آنجایی که کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق موتورهای جستجو دنبال میکنند حضور داشتن در نتیجه این جستجوها برای انتشار یک محتوای کارآمد بسیار ضروری خواهد بود. بنابراین مسئله تولید محتوا یک مورد کاملا حرفه ای است که باید توسط افرادی انجام گیرد که به اصول بهینه سازی نگارش و سئو آشنایی کامل داشته باشند.

یکی از خدمات ارائه شده توسط گروه تولید محتوای ” الومحتوا ” خدمات تولید محتوای ورزشی است. برای اینکه یک محتوای ورزشی ایده آل تولید شود رعایت اصول و ضوابطی انکار ناپذیر است که در این بخش به آنها می پردازیم.

اهمیت تولید و انتشار محتوای ورزشی

ورزش از حالت تفریح گونه خود خارج شده است و به ارزشی ملی و یک مکان عالی برای کسب درآمد تبدیل شده است. کسب و کارهای زیادی در زمینه ورزشی مشغول به فعالیت هستند و تمام این کسب و کارها برای رشد به تولید محتوای ورزشی احتیاج دارند.

تولید محتوای ورزشی را می توانید در بسترها و اشکال مختلفی منتشر کنید. این محتوا چه به صورت یک متن کوتاه باشد و چه یک داستان طولانی تر باشد و چه یک اینفوگرافیک، یک پادکست یا یک کلیپ ویدیویی باشد باید محتوایی عالی و با کیفیت داشته باشد. وقتی محتوا با کیفیت باشد، جذب و رشد مشتری و کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر این، تولید محتوای ورزشی با کیفیت می تواند سایت کسب وکار را در موتورهای جستجو مانند گوگل بالا بیاورد.

شیوه تولید محتوای ورزشی

محتوای ورزشی در اشکال مختلف می‌تواند تولید شود. این محتوا چه به صورت متن باشد، چه ویدئو و چه تصویر باید یک محتوای با کیفیت، متناسب با نیاز مخاطب و در چارچوب قوانین اینستاگرام باشد.

در این مقاله تمام نکاتی که در تولید یک محتوای اصولی برای پیج‌های ورزشی لازم است رعایت شوند، ذکر شده است. در اولین بخش آموزش تولید محتوای ورزشی، نکاتی که انجام آن‌ها تاثیر بسزایی در رشد پیج‌های ورزشی دارند، ذکر شده است.

حقوق پخش مسابقات را جدی بگیرید!

بسیار اتفاق افتاده است که پیج‌های ورزشی با فالوور‌ زیاد با انتشار محتوایی پیج خود را از دست بدهند. متاسفانه امکان بازیابی چنین پیج‌هایی دیگر وجود ندارد. اینکه چه نوع محتواهایی باعث چنین اتفاقی می‌شوند و راه‌های مقابله با آن‌ها چیست در ادامه‌ی مقاله ذکر شده است:

حقوق پخش مسابقات: در یک توضیح مختصر در مورد این قانون باید بگوییم که این قانون حقوقی است که صاحب و برگزارکننده یک رویداد به شبکه‌های پخش کننده مثل رسانه‌ها می‌فروشد، و با این کار به آن‌ها اجازه‌ی پخش آن رویداد را می‌دهد. این حقوق پخش مسابقات، در سه نوع فروخته می‌شود:

حقوق پخش زنده
حقوق پخش غیر‌زنده
حقوق پخش خلاصه و یا صحنه‌های مهم بازی
آنچه اینجا برای ما اهمیت بیشتری دارد، حقوق نوع سوم است. به این معنی که شما حق ندارید صحنه‌ای از یک مسابقه را که دارای حقوق پخش می‌باشد در پیج خود منتشر کنید. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که وقتی یک پست یا استوری ویدئویی که حاوی موسیقی است را شیر می‌کنید، توسط اینستاگرام حذف شود. طبق الگوریتم‌های اینستاگرام آهنگی که جزو دسته‌ی کپی رایت باشد، به سرعت شناسایی شده و حذف آن ویدئو را منجر می‌شود. حقوق پخش هم مشابه با قانون کپی رایت است؛ اما در این حالت شما ممکن است اکانت خود را از‌ دست بدهید. بنابراین باید حواستان را خوب جمع بکنید.

شاید در اوایل راه اندازی پیج این اتفاق چندان ناخوشایند نباشد. یعنی زمانی که تعداد دنبال کننده‌های شما کم باشد. اما وقتی مخاطب‌های زیادی به دست آورده باشید، این اتفاق بسیار ناراحت کننده خواهد بود. برخلاف اهمیت بسیار زیاد این موضوع از پرداختن به آن اجحاف شده است. ما در این مقاله بر آن شده‌ایم، تا علاوه بر تاکید بر اهمیت این موضوع راهکار‌هایی را نیز برای دور زدن آن ارائه دهیم.

یکی از مهم‌ترین اصول در تولید محتوا، تولید محتواهای معتبر است. اهمیت این قضیه در محتواهای ورزشی نیز به‌وضوح قابل مشاهده است. اگر از منابع غیر معتبر استفاده کنید، ناخواسته اطلاعات نادرست و شایعات جزئی از محتواهای شما خواهند بود. این امر موجب عدم اعتماد مخاطبین شما نسبت به محتواهای پیج شما می‌شود. بنابراین، داشتن منابع معتبر امری الزامی می‌باشد. برای این کار لازم است پیج‌‌ها و سایت‌‌های اصلی تیم‌ها، بازیکنان، فدراسیون های ورزشی مختلف را دنبال کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات خود را از خبر‌گزاری‌های مطمئن و عوامل نزدیک به باشگاه‌ها کسب کنید.

از تولید محتوای یکنواخت خودداری کنید!
علاقه‌مندان محتواهای ورزشی و هواداران تیم‌ها و بازیکنان، دوست دارند ورزشکاران مورد علاقه خود را در محیط غیر ورزشی نیز ببینند. شما می‌توانید از این علاقه‌مندی استفاده کرده و در محتواهای خود بکار برید. این کار باعث می‌شود محتواهای شما یکنواخت نبوده و صرفا محدود به اخبار ورزشی نشود. به همین جهت، توصیه می‌شود از کلیپ‌های غیر ورزشی ورزشکاران معروف در محتوای خود استفاده کنید.

به ورزش بانوان در محتوای خود توجه کنید!

نرخ بانوانی که از رسانه‌های اجتماعی برای دنبال کردن اخبار ورزشی استفاده می‌کنند تقریبا با آمار آقایان برابری می‌کند. این اتفاق به این دلیل می‌تواند باشد که اهمیت رشته‌های ورزشی بانوان افزایش یافته است.

در دنیای امروز شاید هیچ رشته ورزشی که زنان در آن مشارکت نورزند یافت نشود. این امر، نشان می‌دهد که محتواهای ورزشی تا چه اندازه برای بانوان مهم است و آن‌ها را دنبال می‌کنند. بنابراین، اگر به دنبال جذب حداکثری مخاطبین خود هستید، توصیه می‌شود ورزش بانوان را در محتواهای تولیدی خود نادیده نگیرید.

ادامه متن

آخرین اخبار ورزشی

شکست شهرداری گرگان مقابل ژاپن و کسب عنوان چهارم در لیگ بسکتبال قهرمانان آسیا
۲۶ خرداد ۱۴۰۳

ترکمن نیوز-  شهرداری گرگان با قبول شکست مقابل هیروشیمای ژاپن عنوان چهارم رقابت‌های لیگ بسکتبال قهرمانان آسیا را کسب کرد. ...

تصاویر ورزشی

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

بالا
ترکمن نیوز