امروز : سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۸۹,۱۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  53836

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  19:16 | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

خانی سرباز جانباز 217x300 - مصاحبه ترکمن نیوز با سرباز ترکمن دریافت کننده "لوح افتخار" فتح خرمشهر +عکسگفت و گو-تورکمن نیوز:  چند روز دیگر (سوم خرداد) سالروز آزادسازی خرمشهر است، جنگ تحمیلی ۸ساله عراق بر جمهوری اسلامی ایران از پرهزینه ترین درگیریهای نظامی تاریخ معاصر بود که ابعادی جهانی به خصوص در منطقه خاورمیانه برجای گذاشت. به همین مناسبت به سراغ رزمنده دفاع مقدس رفتیم و با سرباز ترکمن که در فتح خرمشهر لوح افتخار دریافت کرده بود، گفت و گو داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر امروز به سراغ کهنه سرباز دلاور ترکمن که دل غمگینی از بی مهری مسئولین داشت رفتیم؛ وی با جانبازی و جان نثاری در آغازین روزهای جنگ تحمیلی توانست از نقش آفرینان جان برکف سرزمین ترکمنصحرا در جبهه‌های جنگ باشد و با کسب “لوح افتخار”  آزادسازی خرمشهر از دستان سرهنگ علی اصغر اسلوبی فرمانده عملیات تیپ ۳ لشکر ۲۲ پیروز خراسان ” افتخاری دیگر برای قوم بزرگ ترکمن‌های ایران کسب کند.

لطفا خودتان را معرفی کنید:

عطابردی خانی هستم؛ خبرنگار…

بردی خانی 1 300x200 - مصاحبه ترکمن نیوز با سرباز ترکمن دریافت کننده "لوح افتخار" فتح خرمشهر +عکس-از حضورتان در جبهه و شرکتتان در عملیات آزاد سازی خرمشهر بگویید

پس از پایان دوره آموزش موشک سهند در دانشکده پدافند هوایی اصفهان در بهمن ماه سال ۱۳۶۰ به طرف هفت تپه اعزام و در انجا مستقر شدیم آن موقع ارتش عراق تا نزدیکیهای اندیمشک و دزفول تجاوز نموده و در آنجا مستقر شده بود.
با نزدیک شدن عملیات فتح المبین دسته ما دسته پدافند هوایی بود همراه با دیگر نیروها مقداری جلوتر رفته و در سنگر جدید مستقر شدیم.
بعداز استقرار ما عملیات فتح المبین که بعد از شکست حصر آبادان یکی از بزرگترین عملیات دوران دفاع مقدس بود شروع شده وپیروزی نصیب کشورمان و دشمن با بجای گذاشتن کشته و زخمی و ادوات و اسیران جنگی بسیار زیاد کیلومترها عقب نشینی کرد تا حدی که ما با طی مسافت زیاد در بالای تنگه ابوغورَیب مستقر شدیم.

بعد از استقرار در آنجا بنده به مرخصی آمده بودم که در ایام مرخصی از جریان عملیات ازادسازی خرمشهر مطلع شدم وقتی به منطقه استقرار خود رسیدم هنوز واحد ما همانجای قبلی مستقر بود که بعد از رسیدن بنده که واحدمان نیز جهت کمک به نیروی در حال عملیات بود بطرف منطقه خرمشهر حرکت کردیم.

با اینکه قبل رسیدن ما به منطقه فوق ، بخاطر اینکه نیروهای دشمن برای پس ندادن منطقه از هر نقشه دفاعی نظامی مانند مین گذاری ، کندن خندق، رها سازی کیلومترها اب در منطقه و انواع نقشه های دیگر، دستیابی به اهداف چندین روز طول کشید وتا اینکه در بامداد سوم خرداد خرمشهر به لطف خداوند پس از چندین ماه ازاد شد.و به لطف خداوند توفیق یافتم که در این عملیات که باعث غرور و شادی وافتخار ملی میهنم بود حضور داشته باشم.

 

بردی خانی 3 300x200 - مصاحبه ترکمن نیوز با سرباز ترکمن دریافت کننده "لوح افتخار" فتح خرمشهر +عکس-آیا تا بحال ازطرف ادارت محل کارتان در خصوص ارتقاء وضعیتتان اقدامی صورت گرفته؟

تاکنون که ۳۷ سال از آن روز پر افتخار و غرور آفرین می گذرد کسی از مسئولین از بنده چیزی در این خصوص نپرسیدند حتی با اینکه بیش از ۲۰ سال است که در استانداری گلستان، فرمانداری شهرستانهای کلاله و مراوه تپه خدمت میکنم هیچ مدیری در ادوار گذشته با اینکه در خصوص خرمشهر سخنرانیهای زیبایی میکردند یک بار سئوال نکردند که آیا در این مجموعه کسی هست که در این عملیات شرکت نموده باشد ؟

مدیرانی که شاید با راهیان نور هم جبهه را ندیده بودند سخنرانهایی در مورد این روز با عظمت صحبت میکردند.
بنده با اینکه بیست سال است در زیر مجموعه استانداری مشغول خدمت بوده ابتدا بصورت شرکتی وهم اکنون نیز قراردادی میباشم در خصوص ارتقاء وضعیت خدمتم که جذب شدن باشد توسط مدیران وفرمانداران سابق اقدامی انجام نگرفت حتی باوجود نامه ای که استانداری گلستان به پیوست نامه ۲۷۳۳۳ بتاریخ ۹۰/۲/۲۷ اداره کل منابع انسانی وزارت کشور را در تاریخ ۹۰/۳/۱ بشماره ۲۵۲۷۴ به انضمام تصویبنامه هیئت وزیران درخصوص ( احتساب نصف خدمت رزمندگان ) هیئت وزیران را به فرمانداریها ابلاغ نموده بودرا به بنده اطلاع نداده اند که این امر عدم توجه و اهمیت فرمانداروقت به موضوع رزمندگان میباشد.

البته بنده بعد یک روز در جایی، بخشی از صحبتهای اقای غلامرضا یاوند عباسی مشاور محترم وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران را در این خصوص دیدم طی نامه ای به تهران رفته و خدمت ایشان رسیدم وایشان نیز فرمودند که چرا شما با اینکه ۲۰ سال سابقه کار و ۲۱ ماه سابقه جبهه دارید تا حالا جذب نشده اید؟ بنده هم عرض کردم نمیدانم چرا تا حالا چنین اتفاقی نیفتاده که ایشان سریعا دستور دادند که در این خصوص اقدامی صورت گیرد و بهمین منظور طی نامه ۷۲۳۴۸ بتاریخ ۹۷/۴/۳۱ با استناد به تبصره یک بند (ذ) ماده ۸۷وقانون برنامه سشم توسعه و ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در خواست مساعدت را از معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان شدند.

بردی خانی 2 1024x684 - مصاحبه ترکمن نیوز با سرباز ترکمن دریافت کننده "لوح افتخار" فتح خرمشهر +عکس

-آیا در طول این مدت ۳۷ سال تاکنون در سالگرد آزاد سازی خرمشهر از شما بخاطر حضور در این عملیات حماسی و غرور آفرین از طرف مدیران وقت استانداری و فرمانداری تجلیل هم بعمل امد یا خیر؟

وقتی که مصوبه هیئت وزیران را که در پرداخت حقوق قانونی بنده بوده به من نشان نداده اند چه انتظاری باید از مدیران وقت داشت ؟ولی یک بار توسط حجت الاسلام خیر خواه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در حوزه علمیه چناری و دو سال پیش هم توسط فرماندهی محترم سپاه پاسداران شهرستان مراوه تپه در مراسم صبحگاه مشترک مورد تجلیل قرار گرفتم.

 • آیا در طول خدمت در صدا و سیما از شما تجلیل شده است؟
  خیر با وجود اینکه سالها به عنوان خبرنگار سیما و بخش برون مرزی رادیو ترکمنی صدا وسیمای مرکز گلستان نیز فعالیت دارم هیچگونه تجلیل از من نشده است. در دوران مدیریتهای قبلی صدا وسیمای مرکز گلستان نیز چنین کاری انجام نگرفت، البته خدمت ناچیزی که بنده برای وطنم انجام دادم چیزی جز وظیفه نبود. ولی اینها حقوقی بودند قانونی که به من و امثال بنده اختصاص داده شده بود.
 • شما خبرنگار هستید و این شغل جزو مشاغل سخت محسوب می شود – آیا هم اکنون از حقوق بازنشستگی برخوردار هستید؟
 • خیر – خبرنگاری البته شغل محسوب نمیشود و عشق است که به راحتی نصیب هرکسی نمیشود و سختی های زیادی در مسیر عشق خدمت به مردم باید تحمل کرد، من هم اکنون در فرمانداری نیز علاوه بر خبرنگاری صدا و سیمای گلستان به عنوان روابط عمومی فعالیت دارد.

گزارش از : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز