آبی گلستان 300x254 - گردشگری آبی در گلستان رونق می‌گیردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به تفاهم نامه منعقده میان وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت: شرکت آب منطقه ای و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال آماده کردن طرحی با عنوان گردشگری آبی هستند که اجرای آن علاوه بر افزایش درآمد مردم روستاها، موجب حضور گردشگران در استان و پررنگ شدن وجهه گردشگری آن می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس عصر امروز یکشنبه یکم تیرماه در اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، اظهار کرد: در این طرح، حدود ۹۰ آب بندان و سد موجود در استان در زمینه گردشگری و ورزش های آبی شناسایی شده است.

وی افزود: گلستان یک استان گردشگری است اما هنوز از این ظرفیت به نسبت سایر استان ها استفاده نشده و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب ازاین قابلیت سودآور در راستای اشتغال و درآمدزایی مردم استان بهره ببریم.
استاندار گستان با اشاره به تعهد اشتغال استان گفت: در سال گذشته تعهد اشتغال استان ۳۰ هزار شغل بود که در سال گذشته ۲۷ هزار شغل ایجاد شد و تعهد اشتغال برای سال ۹۹ نیز ۳۳ هزار شغل است.
وی گفت: در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های کارورزی، اشتغال روستایی و .. اختصاص داده شد اما منابع سال جدید هنوز ابلاغ نشده است.
استاندار گلستان با اشاره به تدوین سند جهش تولید در استان، افزود: با توجه به نامگذاری سال جدید، دستگاه های اجرایی با محوریت سازمان برنامه و بودجه مکلفند طرح هایی که به توسعه زیرساخت های جهش تولید کمک می کند و تا پایان سال به اتمام می رسند را شناسایی و معرفی کنند تا با استفاده از منابع دولتی و بانک ها آنها را به بهره برداری برسانیم.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۱۳

۰۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77503

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک