امروز : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۱,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

dor2 2 300x200 - “هفته یازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته یازدهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور بیش از ۷ هزار نفر علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۷ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۷ دی ماه ۱۳۹۷)، ۵۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۴۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب بیار امین زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب آرادخان یاسینی و یعقوب انفاس با اسب غنچه عطایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب بیوتی آرچ موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب ایراندخت و بنیامین جرجانی با اسب لوکاکو به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

dor2 1 1 300x200 - “هفته یازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون (کلاس برنده) به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب هامون زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب تانیلان و قربان محمد اودک با اسب په په کسب کردند.

dor3 300x200 - “هفته یازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب ریو آچا موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب نفس و نادر صالح پور با اسب رای هارد به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۱)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب ایلوسیو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب ریو کنزو دوم شد، نادر صالح پور با اسب مجستیک مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۲)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که پیمان قلرعطا با اسب شوالیه مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب ماکان و  محمد خوجملی با اسب شه راد عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

مهرانی 300x188 - “هفته یازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

ستار مهرانی با دو قهرمانی و کسب ۱۶ امتیاز ؛ چابکسوار برتر هفته یازدهم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌ صحراب علیزاده – سلطان سلیم – آهو آق
دور دوم❌ گلد بنتلی – شایان هج
دور سوم❌ فایر فیلد
دور چهارم❌ مستر واندرفول

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیارد و ۴۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته دوازدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۲۸ دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز