وام بدون بهره 20 میلیونی به خبرنگاران پرداخت می شوداخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۰ میلیون وام بدون بهره برای خبرنگاران و ۱۷۰ میلیون تومان برای روزنامه‌ها پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمد سلطانی‌فر در افتتاحیه نخستین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان تهران اظهار کرد: امروز خبر جزو لاینفک زندگی ماست و همه خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها امروز در جیب ما هستند که نمی‌توانیم لحظه‌ای بدون خبر زندگی کنیم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه برای دو هزار پایگاه خبری و ۶ هزار رسانه مکتوب مجوز صادر شده است، تصریح کرد: امروز در بستر خبر و اطلاعات زندگی می‌کنیم؛ اینکه مجوز می‌دهیم درست یا خیر در حال بررسی هستیم، اما طبق قانون عمل می‌شود.

وی افزود: جدایی از رسانه‌ها یک خیالی بیش نیست و امروز خبر با زندگی ما عجین شده و هر فردی هر ۱۲ دقیقه یک بار به موبایل خود مراجعه و اخبار و آخرین اطلاعات را رصد می‌کند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: فضای مجازی یک چالش واقعی در دنیای امروز است و ما نمی‌توانیم بین مکتوب و فضای مجازی قائل شویم؛ چراکه فضای مجازی واقعی‌تر است و کلمه مجاز را نمی‌توان غیرواقعی تفسیر کرد و مجبوریم که آنها را آرام در خانواده خود احساس کنیم، هر چند رسانه‌های مکتوب بیشتر مورد توجه قرار دارند و مرجعیت برای آنهاست.

وی گفت: ما طرح‌های اشتراک و پرداختن بیمه خبرنگاران را تعطیل و عوارض آن را تا خردادماه امسال پرداخت کردیم؛ از اول تیرماه وارد پرداخت بیمه به صورت مستقیم شدیم و بیمه خبرنگاران بر عهده مدیران مسوول یا کارفرمایان است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح بیمه تکمیلی گفت: طی تفاهمی با صندوق بیمه هنر سه هزار نفر از خبرنگاران بیمه تکمیلی خواهند شد؛ شرط این امر داشتن بیمه تکمیلی و عضویت در صندوق بیمه هنر است؛ همچنین روزنامه‌نگارانی که بیمه نیستند، اگر شرایط صندوق را داشته باشند، تا سقف سه هزار نفر بیمه پایه می‌شوند.

سلطانی‌فر در خصوص وام تصریح کرد:۲۰ میلیون وام بدون بهره برای خبرنگاران و ۱۷۰ میلیون تومان برای روزنامه‌ها پرداخت خواهد شد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۹

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32814

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک