صادرات گلستان 28 درصد افزایش یافتاقتصادی -ترکمن نیوز- مدیر کل گمرکات گلستان از رشد ۲۸ درصدی صادرات استان در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: ارزش این کالاهای صادراتی ۱۶ میلیون و ۳۲۵ هزارو ۱۸۵ دلار کالا بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران سیدابراهیم حسینی گفت: مواد لبنی، خوراک آماده طیور، میلگرد، نئوپان و ید از مهمترین کالاهای صادراتی گلستان بود که بیشتر به مقصد کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان و قزاقستان ارسال شد.
وی اضافه کرد: در فروردین امسال همچنین یک میلیون و ۲۵۹ هزارو ۵۹۸ دلار کالا از طریق گمرکات گلستان وارد کشور شده که ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.
قطعات خط تولید، دانه آفتابگردان، کلر و پتاسیم را مهمترین کالاهای وارداتی در ماه گذشته بیان کرد و گفت: چین، قزاقستان، آلمان و روسیه از جمله کشورهای مبدا این واردات بودند.
همچنین از رشد ۲۰۴ درصدی درآمدهای وصولی گمرکات استان در این مدت خبر داد و افزود: درآمد این بخش چهار میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال بوده است.
گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان واقع است، گمرک اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی استان در بخش داشلی برون واقع در ۸۰ کیلومتری شمال این شهرستان در مرز ایران و ترکمنستان واقع است./ایرنا

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۷

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16728

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک