امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

مثلث نشریه ریاضی 262x300 - "مثلث" اولین نشریه تخصصی ریاضی در استان گلستان منتشر شدتورکمن نیوز: اولین نشریه تخصصی ریاضی در استان گلستان با نام “مثلث” ریاضی به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی غلامرضا ولی پور از اعضای انجمن ریاضی کشور در استان گلستان منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مدیرمسئول نشریه  مثلت در گفتگو با تورکمن نیوز با بیان اینکه گسترش مجلات تخصصي، يكي از شاخص‌های رشد علمی و فرهنگی است و میتواند به رشد نظريه‌پردازی، نوآوری و پاسخ به نيازهاي فكري بيانجامد؛ اظهار داشت: از اين رو، مجله علمي تخصصي «مثلث» با رويكرد آموزشی و پژوهشي افقي نو به روي مشتاقان گشوده است.

غلامرضا ولیپور افزود: مجله مثلث محلی برای انتشار مقالاتی در تمامی حوزه های علوم ریاضی که هدف اصلی آنها عمومی سازی ریاضی، آشنایی با تاریخ ریاضی ایران و جهان، آشنایی و بسط گسترش آگاهی جامعه از کاربرد های ریاضی است.

وی افزود: نشریه مثلث، فصلنامه ی علمی-ترویجی در زمینه علوم ریاضی، با گستره انتشار در استان گلستان است و دامنه مخاطبین مقالات منتشر شده در آن می تواند کلیه افراد جامعه را در بربگیرد، تا یکی از اهداف اصلی مجله که عمومی سازی ریاضی است، محقق گردد.

عضو انجمن ریاضی ایران، با تاکید بر اینکه ریاضی دانش پایه همه علوم است، افزود: این نشریه در نظر دارد بستری مناسب جهت عرضه تلاش‌های عالمانه در زمینه مسایل آموزشی فراهم سازد و از این طریق گستره فعالیت‌های پژوهشی در عرصه آموزش و فرایند های یادگیری را عمق بیشتری بخشد.

این عضو انجمن ریاضی کشور اضافه کرد: ریاضی مادر همه علوم است و هیچ علمی بی نیاز از ریاضی نیست، لذا تقویت بنیان های این علم در استان گلستان کمک شایانی به توسعه پایدار در استان خواهد کرد.

این مدرس ریاضی افزود: تقویت این دانش پایه در مدارس باعث بالا رفتن سطح آموزشی دانش آموزان می شود.

وی مخاطبین این نشریه را بیشتر دانشجویان، دانش آموزان و اساتید ریاضی عنوان کرد و افزود: اگرریاضی دانش آموزان در مدرسه تقویت شود در دانشگاه هم دانشجویان مفیدی تربیت خواهند شد.

وی تاکید کرد: از همه صاحبنظران ریاضی استان؛ استادان و معلمان این رشته برای ارتقا این نشریه علمی دعوت به همکاری می نمایم.

بر اساس گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: تاکنون در حدود ۱۷ نشریه تخصصی ریاضی در سراسر کشور منتشر می‌شود که عموما متعلق به دانشگاه ها می‌باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز