امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۵۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    43011

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:40 | ۱۲ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

chahargholo saghartape golestan 300x212 - حمایت کمیته امداد شهرستان آق قلا از چهار همزاد روستای سیغیردفهگلستان-ترکمن نیوز-  خانواده چهارقلوی* ترکمن در سیغیر دفه (سقر تپه) از سوی کمیته امداد استان گلستان حمایت می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان پس از پیگیری‌های خبرنگار یکی از خبرگزاری های استان به‌محض اطلاع از وضعیت خانواده چهارقلوها، در کمترین زمان ممکن اقداماتی برای حمایت‌ از این خانواده انجام داد.

آبان ماه سال جاری یک بانوی ترکمن در بیمارستان «آل جلیل» آق‌قلا فرزندان چهارقلو خود را به دنیا آورد که ضمن خوشحالی برای به دنیا آمدن این چهارقلوها، نگرانی‌هایی در خصوص فراهم کردن هزینه‌های این فرزندان برای خانواده وی نیز مطرح شد.

پدر چهارقلوهای گلستانی متولد ۱۳۶۳ و از ترکمن‌های روستای «سقرتپه» گمیشان و راننده کامیون فرد دیگری است و درآمدی کمتر از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دارد که جوابگوی هزینه‌های زندگی‌شان نیست.

مادر این نوزادان متولد ۱۳۷۳، خانه‌دار و دارای یک پسر پنج‌ساله دیگر هست که با توجه به هزینه‌های بالای پوشک، شیر خشک و وضعیت نامناسب مسکن، خواستار حمایت و کمک مسئولان شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: خانواده چهارقلوی گلستانی تحت حمایت این نهاد قرارگرفته و ماهانه جمعاً مبلغ ۷۴۴ هزار تومان یارانه و مستمری کمیته امداد دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: طرح همسفره کمیته امداد در راستای تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال که سرپرستان آن‌ها توانایی مالی کافی را ندارند ایجادشده است.

اسکندری خبر داد: این چهارقلوها به مدت پنج سال از طرح همسفره کمیته امداد بهره‌مند‌می شوند و ازاین‌پس هر کودک ماهانه ۹۵ هزار تومان و جمعاً ماهانه ۳۸۰ هزارتومان به‌حساب خانوار برای تأمین نیاز غذایی کودکان واریز می‌شود.

گفتنی است، پدر این چهارقلوها دعا کرده بود اگر فرزندانش سالم به دنیا بیایند و مشکلی نداشته باشند صدقه‌ای درراه رضای خداوند بدهد تا با یاری خداوند بتواند فرزندانی سالم و صالح تربیت کند.

پانویس از ترکمن نیوز:
* چهارقلو – دوقلو : کلماتی اشتباه است که دو به اشتباه به عنوان عدد در ادبیات عامیانه استفاده می شود.
دوقلو کلمه ترکی است و از دوغلو گرفته شده است، دوغ (دوغ) از دوغماق به معنی زادن و (لو) علامت نسبت به معنی جفت و همزاد و توأمین میباشد.
ترکمن های به همزادهای متولد اکیز میگویند.
در فارسی به علت نبودن معادل کلمه اکیز به اشتباه از کلماتی چون دوقلو و چهارقلو به عنوان تعداد همزاد کاربری می شود که اشتباه است.

سقر تپه: سیغیر دفه ، سیغیر کلمه ترکی و ترکمنی است به معنی گاو

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز