مسکونی سیلززدگان 300x200 - تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده به سیلزدگان گلستان تا پایان شهریورتورکمن نیوز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به روند رو به رشد تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استان اظهار کرد : بر اساس سهیمه اولیه تمامی واحدهای تعمیری پایان یافته و در زمینه بازسازی نیز تلاش داریم تا پایان شهریور ۵۰۰ واحد مسکونی را به مردم تحویل دهیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛     مهندس میرمحمد غراوی در هفدهمین جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ضم تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین علیه السلام و یاران وفادار ایشان، تصریح کرد: خوشبختانه روند بازسازی و بهسازی منازل آسیب دیده شتاب گرفته و سهمیه استان از ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد به ۲۱ هزار واحد ارتقا یافته است.

وی افزود: سهمیه استان در زمینه تعمیرات واحدهای مسکونی ۱۰ هزار ۵۰۰ واحد بود که بخوبی پایان یافت و علاوه بر آن ۲۲۵۰ واحد دیگر تعمیراتی نیز در حال انجام است.

وی یادآور شد: تا کنون پی کنی ۴۵۷۶ واحد پایان یافته، ۳۲۷۶ واحد در مرحله فنداسیون است و ساخت اسکلت و سقف ۱۷۴۷ واحد به اتمام رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ضمن تقدیر از تمامی دستگاه های همراه در زمینه بازسازی و نوسازی ، گفت: در زمینه پرداخت غرامت به کشاورزان به دلیل اختلافات موجود بین پژوهشکده فضایی و جهاد کشاورزی در خصوص پهنه آب گرفتگی روند کُند است که مقرر گردیده تا ۱۵ شهریور اختلافات حل شود پرداخت خسارات انجام شود.

غراوی خاطر نشان کرد: پس از مصوبه هیات دولت تهسلات مورد نظر جهت جبران خسارات بخش صنعت ابلاغ شده و روند آن در حال اجراست.

وی با اشاره به خسارات وارده به بخش های زیربنایی ادامه داد: اعتبارات ابلاغی به دستگاه های اجرایی مختلف توزیع شده و اعتبارات جبران خسارت به شهرها و روستاها نیز از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ شده و در حال حاضر دستگاه های اجرایی باید نسبت به مبادله موافقت نامه و جبران خسارات تاسیسات زیربنایی اقدام کنند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۳:۵۷

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60809

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک