مدیرکل تعاون و کار گلستان:

mazandarani 16a - بیش از ۴۰۰۰ نفر در گلستان بیمه بیکاری دریافت می‌کنندگلستان-ایتنانیوز-  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در استان گلستان بیش از ۴ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي ترکمن‌هاي ايران،  سعید مازندرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه میانگین درآمدی کارگران در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است، اظهار داشت: براساس اعلام رسمی ۲۴۳ هزار و ۷۰۰ بیمه شده تأمین اجتماعی در استان داریم که با احتساب خانواده های آنان حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش دارد.

وی افزود: براساس تعریف کارگر، باید رابطه کاری بین کارفرما و کارگر وجود داشته باشد. با این تعریف خیلی از افراد در استان به ویژه در بخش کشاورزی کار می‌کنند اما فاقد این رابطه هستند و کارگر به شمار نمی‌روند.

مازندرانی اظهار داشت: برهمین اساس در استان گلستان ۳۵۰ هزار نفر کارگر هستند که در واحدهای دارای شناسنامه فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه میانگین درآمد کارگران در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است، گفت: این مسئله یک آسیب جدی و مهم است زیرا خیلی از کارگران تمایل دارند بعد مدتی از کار اخراج شوند تا بتوانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه در صنوف میزان دستمزدها پایین‌تر از حد معمول است، ادامه داد: بیش از ۴ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه بیکاری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سهم استان از تسهیلات اشتغالزایی اظهارداشت: در بودجه امسال تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای طرح‌های اشتغالزایی پیش‌بینی شده که سهم استان ۲٫۷۷ درصد این تسهیلات است.

مازندرانی ادامه داد: سهم استان گلستان از این تسهیلات بالغ بر ۵۴۰ میلیارد تومان است که شامل یارانه ۳ تا ۵ درصدی است. طرح‌های مربوط به بخش صنعت، گردشگری، بوم‌‌‌گردی، کشاورزی و به ویژه طرح‌های تکاپو و آی‌تی از جمله اولویت‌های دریافت این تسهیلات هستند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۹

۱۶ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6092

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک