مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده:

آماده 1024 1 300x190 - اسب و فرش ترکمن قابلیت ثبت جهانی داردتورکمن نیوز: مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: با بیان این که خسارت زنان فعال مشاغل خانگی در سیل جبران می شود، گفت: اسب و فرش ترکمن قابلیت ثبت جهانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر فریبا نظری پورکیایی در همایش زنان کارآفرین استان گلستان با حضور دکتر حق شناس استاندار گلستان و مدیران ارشد استانی و بانوان کارآفرین با اشاره به طرح شهرهای خلاق جهان که از سال ۲۰۰۲ توسط یونسکو مورد توجه قرار گرفته، اظهار کرد: تاکنون شهرهای رشت و اصفهان از ایران در این طرح به ثبت رسیده اند و شهرهای گلستان با توجه به ظرفیت اسب ترکمن و فرش ترکمن قابلیت این ثبت جهانی را دارند.

وی یادآور شد: ایجاد بازارچه دائمی فروش و عرضه محصولات تولید شده توسط بانوان ضروری است و البته بانوان باید آموزش های لازم را پیش از ورود به بازار ببینند.

مشاور وزیر کشور درامور زنان و خانواده با بیان اینکه باید گزارشی از صاحبان مشاغل خانگی خسارت دیده در سیلاب گلستان تهیه شود افزود:  خسارت بانوانی که در سیل ابزار یا کارگاه هایشان آسیب دیده است را باید جبران کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام رفع مشکل بیمه مشاغل خانگی خصوصاً قالی بافان و فرش بافان است که با همکاری سازمان تامین اجتماعی بزودی حل خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۱

۱۶ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62966

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک