گنبدقووز شهری‌نینگ امام جمعه‌سی گلستانینگ استانداری و گنبدینگ فرمانداریندان:

قربان بایرامی‌نینگ نمازینی اوقیلماغی اوچین روغصات سورادی+ویدیو صحبتدشلیک و فارسچا ترجمه‌سی

  • خبرینگ کدی :

    79916

  • /
  • تاریخ :

    ۰۶ مرداد ۱۳۹۹

  • پ

عبدالکریم آخوند جاور گنبد قووزینگ امام جمعه سی 300x188 - قربان بایرامی‌نینگ نمازینی اوقیلماغی اوچین روغصات سورادی+ویدیو صحبتدشلیک و فارسچا ترجمه‌سیترکمن نیوز: گنبدقووز شهرینینگ امام جمعه سی، گلستان ولایتی و گنبد شهری‌نینگ حاکمیت‌لریندن قربان بایرامی‌نینگ نمازینی اوقیماق اوچین اولی تورکمن ایلدش‌لریمیزینگ طاراپیندان روغصات سورادی.

حاج عبدالکریم آخوند جاور، ایلکی باشدان اولی مسلمان‌لارغا اساسانام تورکمن صحرادا یاشان‌لار اوچین یتیپ گلیان قربان بایرام‌لارینی قوتلادی و چالیان قربان‌لیق‌لارینگیز، خیراتلارینگیز و نمازلارینگیز تانگری تعالی درگاهینده قبول بولسون دیییپ دیلگ اتدی.

گنبدقووز شهری‌نینگ امام جمعه‌سی سؤزونینگ دوامیندا: ستاد کرونانگ أهلی ایشکأرلرینه، اساسانام گلستانینگ استاندارینا، گنبد شهرینگ فرماندارینا و ساغلیق لقمان‌لارینا منت‌دارلیق بیلدیردی.

حاج آخوند جاور : استاندار بیلن فرمانداردان ایکی رکعت مسلمان‌لارغا بورجی بولان قربان عیدینینگ نمازینی اوقیماغینا اولی اهل سنت و حنفی مذهب دوغانلاریمیزینگ طاراپیندان روغصات برمگینی سورایارین دییدی.

خبرچی: یاشار نیازی

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اجازه برگزاری نماز عید سعید قربان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از استاندار گلستان و فرماندار شهرستان گنبدکاووس خواستار شد

 امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: در راستای تسهیل امور دینی مردم، دین و علم را همراه و همگام سازیم.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به همه گیری جهانی ویروس کرونا و استمرار شرایط متاثر از شیوع این بیماری در سطح جهان و ایران اظهار داشت: در شرایط کنونی باید ترتیبی اتخاذ شود تا با بهره گیری از علم بهداشت، امورات دینی و شرعی را نیز پیش ببریم و دریک سخن ، در راستای تسهیل امور دینی مردم، دین و علم را همراه و همگام سازیم.

حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: از مسائل مهم اجتماعی در جامعه اسلامی، به جا آوردن مسائل و امورات دینی و شرعی امثال برگزاری نمازهای جمعه و جماعات، نماز اعیاد است که همواره با اجتماعات مردمی همراه می باشد.

وی با بیان اینکه مردم و مسئولان به این نتیجه رسیده اند که باید با این بیماری کنار بیایند، اظهار داشت: در چنین شرایط از سوی سازمان بهداشت جهانی و نیز ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونای کشورمان پروتکل ها و محدودیت هایی در جهت مبارزه و پیشگیری از آن در نظر شده که شامل محدودیت های اجتماعی در اماکن عمومی، حمل و نقل، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و حفظ بهداشت فردی و اجتماعی است.

آخوند جاور ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین و مدیران ستاد ملی مبارزه با کرونا بخصوص استاندار محترم، فرماندار ویژه شهرستان و جامعه پزشکی اظهار داشت: مردم اهل سنت در استان و شهرستان گنبدکاووس جمعیت قابل توجه ای را تشکیل می دهند و درخواست دارم، با توجه به نیاز مردم به تقویت روحی و معنوی به نحو ممکن تمهیداتی جهت برگزاری آیین نماز عید قربان ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: به عنوان امام جمعه و به نمایندگی از مردم شریف اهل سنت شهرستان از مسئولان انتظار دارم تمهیداتی در جهت برگزاری نماز عید قربان در مدت زمان محدود و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در یک یا چندین مکان به عمل آورند.

ترجمه فارسی: مصطفی صبوحی

پایلاماز :
پایلاشینگ :
بیلیگ لر :

تلگرام

کانالیمیزا آغضا بولونگ

اینستاگرام

صاحیپامیزی ایزارلانگ

سیزینگ نظرینگیز

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز