ادامه مطلب...خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- خبرگزاری رویترز بامداد روز چهارشنبه به نقل از مقامات اقلیم کردستان عراق گزارش کرد: اربیل یک طرح ابتکاری را ارائه کرد که براساس آن نتایج همه پرسی تعلیق می‌شود.

ادامه مطلب...خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- در وضعیت آشفته عراق پس از ناآرامی‌­های منطقه و حمله داعش و به‌ویژه قدرت شیعیان و نفوذ بالای ایران در عراق پس از صدام، کردها می‌­توانند ابزار مناسبی برای توازن قوا در عراق و پیگیری اهداف آمریکا در منطقه باشند. روابط ویژه آمریکا با اقلیم کردستان پس از سرنگونی صدام و دفاع از آن در برابر حمله داعش در جهت راضی نگه داشتن کردها ارزیابی می­‌شود.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن نیوز- ترکيه براي حفاظت از مرزهاي خود ديوار بتوني مي‌سازد؛ ديواري به طول ٦٥٠ کيلومتر در مرزهاي سوريه و ديواري به طول ١٤٤ کيلومتر، با سه متر ارتفاع و دو متر عرض در مرز ايران. هفدهم مردادماه امسال بود که سايت «حريت» خبر داد «سليمان البان»، استاندار استان «آغري»، در شرق ترکيه، از روند ساخت اين ديوار بازديد مي‌کند، اما ترکيه ديوارسازي بين کشورهاي همسايه را از سال ١٣٩٣ شروع کرده است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- در چهارمین روز از عملیات آزادسازی تل‌عفر هم‌زمان با پیشروی ارتش عراق به داخل اين شهر و فرار هزاران غیرنظامی، سازمان ملل اعلام کرد ٣٠ هزار نفر در تل‌عفر در محاصره هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز-  وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد که آلمانی ها اولین گروه و ایرانی ها دومین گروه پرشمار گردشگران خارجی وارد شده به شهر استانبول هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که هزاران غیر نظامی در حال فرار از تلعفر و مناطق اطراف آن در شمال عراق هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- وقتی ظهور داعش را در بستر مسئله کُردی مورد مطالعه قرار دهیم متوجه خواهیم شد که یکی از اصلی‌ترین علل ایجاد داعش زمینه سازی برای دولت کردستان است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز-  در پی آتش سوزی در هتل محل اقامت حجاج ترکیه و یمن در مکه، نیروهای آتش نشانی عربستان همه حجاج ساکن در این هتل را از محل حادثه خارج کردند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ترکمن‌ها یکی از اقلیت‌های قومی در عراق هستند که دارای رویکردهای مختلف مذهبی و سیاسی در معادلات داخلی و خارجی این کشور می‌باشند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- رئیس جبهه تُرکمن‌های عراق در مصاحبه‌ای اعلام کرد: با برگزاری همه‌پرسی در مناطق تُرکمن‌نشین توسط اقلیم کردستان عراق مخالف هستیم.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بامداد یکشنبه رسما آغاز عملیات آزادسازی تلعفر شهر اشغالی توسط داعش در 50 کیلومتری غرب موصل مرکز استان نینوا را اعلام کرد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- یافته‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که پیکارجویان خارجی در سوریه فاقد درک مناسب از مفاهیم اصلی اسلام هستند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه - تورکمن نیوز - هفتادسالگی استقلال پاکستان در سایه بی توجهی ایران و خودنمایی عربستان/ آیا سیاست خارجی مریض دولت، پشت به منطقه و رو به اروپا منافع ملی را تامین خواهد کرد؟

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- در این پژوهش بر آنیم تا با بررسی شرایط منطقه و وضع احزاب اسلامی در آسیای مرکزی و شمال افغانستان امکان حضور داعش در این منطقه و عوامل احتمالی آن را بررسی کنیم.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمن‌های عراق در واکنش به تصمیم اقلیم کردستان عراق برای برگزاری همه‌پرسی استقلال، نسبت به عواقب خطرناک این تصمیم و تجزیه عراق هشدار داد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- گروه تروریستی تکفیری داعش با انتشار یک فیلم ویدیوئی با عنوان «محرقه المجوس» از طرفداران خود خواست که علیه ایران دست به عملیات تروریستی بزنند.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- ترکیه شروع به ساخت یک دیوار حائل مرزی با ایران کرد.این خبر را روز سه‌شنبه روزنامه حریت ترکیه اعلام کرد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- بی‌تردید اصلی ­ترین مشکل و گرفتاری مسلمانان در عصر حاضر، موضوع تکفیر است.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، داعش در شهر رقه همچنان سلاح شیمیایی دارد.

ادامه مطلب...اخبار خاورمیانه-تورکمن‌نیوز- مقابل پیکر بی‌جان مسجد نوری موصل ایستاده‌ام، مسجدی که چند روز پیش از ورود ما به موصل توسط داعش منفجر شد و حالا جز گنبد سبز زخم خورده و مناره‌ای فرو ریخته چیزی از آن باقی نمانده است.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram