ادامه مطلب...جهان-ترکمن​نیوز- هفته نامه «نیوزویک» گزارش داد: «برنی سندرز» سناتور دمکرات ایالت ورمونت از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواسته است سیاست​های سختگیرانه خود را کنار گذاشته و به دنبال مرگبارترین زلزله سال در ایران در روز یکشنبه، به این کشور پیشنهاد کمک کند.

ادامه مطلب...اخبار جهان - ترکمن نیوز - این کشتی در شهر گوانگ جو در استان گوانگ دونگ در جنوب چین که از مکان های راه ابریشم دریایی چین به حساب می آید، به آب انداخته شده است.

ادامه مطلب...جهان-تورکمن‌نیوز- ریزش تونل در سایت هسته‎ای کره شمالی که طی ۲ مرحله اتفاق افتاد، حدود ۲۰۰ کارگر را در زیر آوار دفن کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان - ترکمن نیوز - برای اولین بار، تمام جهان پای تلویزیونها منتظر ‏دیدن یکی از مهمترین سخنرانیهای دونالد ترامپ ‏هستند. وی به زودی تصمیم خود در مورد پایبندی ‏کشورش به توافق هسته ای با ایران را اعلام می کند. ‏

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: جهان با بزرگترین بحران غذایی در 70 سال اخیر مواجه است و 20 میلیون نفر در چهار کشور شمال‌شرقی نیجریه، سومالی، سودان جنوبی و یمن در خطر قحطی قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- پیشتازی تکنولوژی بر سیاست چه عواقبی دارد‌؟ آیا این نیز یکی از پروژه‌های قدرت‌های جهانی است‌؟"Ahmet Yücebağ" تحلیلگر ترک به این موضوع پرداخته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- پولین هانسون، رهبر حزب راست افراطی «یک ملت» در استرالیا که معتقد به ممنوعیت برقع به دلیل نگرانی‌های امنیتی است، روز چهارشنبه در حالی که برقع به تن داشت وارد پارلمان این کشور شد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- یک آمریکاییِ آلمانی تبار به نام «آرنولد گانته» طی یک سفر 6 ماهه به ژاپن رفت. آرنولد دوربینش را به دست گرفت تا زندگی مردم ژاپن در دوران «مِیجی» را ثبت کند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- کارشناس روس گفت: فعالیت سیاسی و دیپلماتیک ایران در آسیای مرکزی به طور چشمگیری کاهش یافته و در برخی موارد تنها به مبارزه با قاچاق، تروریسم و افراط‌گرایی محدود شده است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- سواحلی با شن‌های بی‌نظیر سفید و آبهای زلال اقیانوس آرام، جزیره کوچک گوام یکی از بهشت‌های گردشگران است که این روزها بدلیل دیگری شهرت پیدا کرده است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تهدید کرده که این جزیره کوچک را هدف موشک قرار خواهد داد چرا که گوام یکی از قلمروهای نظامی آمریکا در اقیانوس آرام است. جزیره‌ای که جمعیت آن از ۱۶۰ هزار نفر تجاوز نمی کند و پایتخت آن شهر هاگاتینا است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- مجله فوربس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد، «ما هوتینگ» مدیر عامل شرکت اینترنتی «تنسنت» در چین با ثروت ۳۷ میلیارد دلار، عنوان ثروتمندترین چینی را به خو‌د اختصاص داد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز-  70 سال پیش در روز 6 اوت سال 1945 میلادی نخستین حمله اتمی جهان علیه شهر هیروشیما صورت گرفت. با این حمله عصر هسته‌ای جهان آغاز گشت و لکه سیاهی در تاریخ بشریت ثبت شد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- روزنامه آمریکایی دیلی‌بیست در روزهای گذشته در تحلیلی تحت عنوان "چرخش سمت و سوی اسلحه و ماشین تبلیغاتی داعش به سوی ایران" به بررسی آخرین تهدیدات داعش بر علیه ایران پرداخته است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- وزیر امور خارجه قطر به دست دادن ظریف و الجبیر وزرای امور خارجه ایران و عربستان واکنش نشان داد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ناوگان نیروی دریایی چین با ورود به بندر جده عربستان سعودی، دیدار پنج روزه خود از این کشور عربی حوزه خلیج فارس را آغاز کرد.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- برگزاری نماز جمعه امروز در بخش قدیمی بیت المقدس در پی افزایش تنش‌ها در این شهر، با درگیری بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی‌ها همراه شد. نیروهای اسرائیلی برای متفرق کردن فلسطینیان از گاز اشک‌آور استفاده کردند و تعدادی از آنها را نیز بازداشت کردند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- ولادیمیر ژیرینوفسکی، نماینده دوما در مجلس نمایندگان پارلمان روسیه پیشنهاد کرد ناوگان اقیانوس هند در نیروی دریایی روسیه ایجاد شده و پایگاه‌های نظامی روسی در همه جا در کنار پایگاه‌های نظامی آمریکا مستقر شوند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- رژیم صهیونیستی در پی متقاعد کردن دولت سعودی برای برقراری پروازهای مستقیم از فرودگاه «بن گوریون» برای آنچه که انتقال حجاج فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی عنوان می‌کند؛ به عربستان است.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- شرکت هواپیمایی قطر هم به ۲ دو شرکت هواپیمایی دیگر خلیج فارس پیوسته است که از ممنوعیت ورود تجهیزات الکترونیکی به پروازهای آمریکا معاف شده‌اند.

ادامه مطلب...اخبار جهان-تورکمن‌نیوز- معاون رئیس مجلس محلی موصل در عراق اعلام کرد: داعش ۲۰۰ نفر را که حدود یک ماه پیش بازداشت کرده بود به بهانه تلاش برای فرار به مناطق امن اعدام کرد.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram