امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    99580

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:34 | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ریاست جمهوریازبکستان 300x150 - 800 ناظر از «جامعه همسود» و اروپا در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان شرکت می‌کنندترکمن نیوز:  رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان گفت: حضور حدود 800 ناظر از جامعه همسود و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری در اروپا در انتخابات آتی ریاست جمهوری را انتظار داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «زین الدین نظام خواجه اف» رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان از ارسال دعوت نامه‌های رسمی به مجمع پارلمانی و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا برای نظارت بر روند انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

گفتنی است که کارشناسان دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا در ماه می سال جاری از ازبکستان بازدید و توصیه‌هایی برای بهبودی روند برگزاری انتخابات ریاست جمهور در این کشور ارائه کرده بودند.

سپس تصمیم گرفته شد برای نظارت بر این روند یک ماموریت کامل سازماندهی شود. گروه اصلی این ماموریت متشکل از 15 کارشناس، 28 ناظر بلند مدت و 250 ناظر کوتاه مدت است.

با توجه به اهمیت شفافیت در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان همچنین قرار است ناظران از کشورهای خارجی و سازمان‌های های بین المللی دعوت شوند.

به طور ویژه به مجمع پارلمانی و دفتر نهادهای دموکراتیک سازمان امنیت و همکاری اروپا، جامعه همسود، سازمان همکاری شانگهای، مجمع بین پارلمانی همسود و سایر سازمان‌ها دعوت نامه برای شرکت ارسال خواهد شد.

بنابر سخنان رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان برای شفافیت انتخابات ابتدا بر اصحاب رسانه و در مرحله دوم بر ناظران، اتکا خواهد شد.

وی گفت: ازبکستان مشارکت حدود 800 ناظر از جامعه همسود و دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا در انتخابات آتی ریاست جمهور را انتظار دارد.

انتخابات ریاست جمهور در ازبکستان در تاریخ 24 اکتبر امسال با مشارکت 5 داوطلب کرسی ریاست جمهوری، برگزار شود.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز