جمهور ترکمنستان 7 - 70 درصد بودجه دولتی ترکمنستان به حوزه اجتماعی اختصاص یافتترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان در جلسه هیأت دولت این کشور به صورت ویدیو کنفرانس شرکت کرد و ضمن تعیین بودجه دولت، ۷۰ درصد از آن را به حوزه اجتماعی اختصاص داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  « قربانقلی بردی محمد اف» رئیس جمهور ترکمنستان در جلسه هیأت دولت این کشور به صورت ویدیو کنفرانس شرکت کرد و ضمن تعیین بودجه دولت، ۷۰ درصد از  آن را به حوزه اجتماعی اختصاص داد.اد اولویت دار سیاست دولت تاکید کرد.

در این جلسه، تهیه پیش نویس دستورالعمل‌های اصلی توسعه اقتصادیاجتماعی کشور، بودجه دولت و برنامه سرمایه گذاری ترکمنستان برای سال ۲۰۲۱ تعیین گردید.در همین راستا ۷۰ درصد از بودجه کشور را به حوزه اجتماعی اختصاص داده شد.

بردی محمداف گفت: سال آینده، با تضمین توسعه اقتصادی و اجتماعی، ما باید اجرای سیاست‌های اقتصادی اجتماعی و معرفی روش‌های مدرن اقتصاد بازار را ادامه دهیم.

وی متذکر شد باید نرخ رشد تولید ناخالص داخلی را در شرایط مقایسه‌ای به ۲/۶ درصد رساند.  همه این اقدامات باید از طریق توسعه پویا در تمام بخش‌های اقتصاد ملی اجرا شود.

رئیس دولت پس از امضای سند پیش نویس بودجه دولت برای سال ۲۰۲۱،  از طریق سیستم الکترونیکی آن را برای بررسی به مجلس ارسال کرد و به رئیس مجلس دستور داد تا در جلسه بعدی پارلمان برنامه اصلی مالی کشور را بررسی کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۲

۰۵ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک