امروز : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    18650

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:57 | ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x201 - 7 درصد از ظرفیت شهرک های صنعتی کشور در اختیار زنان استاخبار اشتغال و تعاون-ترکمن نیوز- مشاور بانوان کارآفرین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت : در مجموع هفت درصد از ظرفیت شهرک های صنعتی کشور اعم از تولید، مدیریت و سرمایه گذاری در اختیار زنان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، پریچهر سلطانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در گرگان ابراز امیدواری کرد که در سال آینده سهم زنان کارآفرین در استفاده از ظرفیت شهرک های صنعتی کشور بیشتر شود.

وی افزود: طی یک سال گذشته حدود ۷۰۰ زن کارآفرین در شهرک های صنعتی کشور در هشت بخش تولیدی شناسایی شده اند.

به گفته وی این زنان کارآفرین در بخش تولید آشامیدنی ها ۲۵ درصد، شیمیایی ۱۸، فلزی ۱۴، برق و الکترونیک ۱۲ خدمات ۱۲، سلولزی ۸ ، نساجی ۷ و کانی غیرفلزی ۴ درصد فعالیت دارند.

وی افزود: بیشترین فراوانی فعالیت زنان کارآفرین در شهرک های صنعتی استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، کرمان و فارس است.

سلطانی وجود شهرک های صنعتی را فرصتی مغتنم برای مشارکت زنان در حوزه تولید و کارآفرینی برشمرد و گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با فعال کردن شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین در ۳۱ استان و ارایه خدمات از جمله تخفیف ۵ درصدی و تقسیط حداکثری در پرداخت بهای زمین، اولویت قراردادن پرداخت وام، آموزش رایگان، معافیت از پرداخت وجوه زیرساختی و شرکت در نمایشگاه ها و صادرات کالا از این قشر تولید کننده حمایت می کند.

وی مشکل جدی کارآفرینان زن را در شهرک های صنعتی تامین وثیقه بانکی، محدودیت سرمایه در گردش، بازاریابی و صادرات برشمرد.

وی از رسانه ها خواست برای نشان دادن نقش پررنگ زنان کارآفرین در حوزه تولید کشور به ویژه در سالی که حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، با اطلاع رسانی از این قشر حمایت کنند.

همچنین در این نشست مشاور پژوهشی و رسانه ای مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حمایت از تولید داخلی را از اولویت های اصلی سازمان متبوعش برشمرد و گفت: با جدیت دنبال تامین نیاز مالی، رفع موانع گمرکی و بانکی و مشکل برندسازی واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی هستیم.

سید افشین گنج بخش، حمایت از واحدهای تولیدی قابل رقابت را در افزایش ظرفیت تولید یکی دیگر از برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در بلندمدت برشمرد.

وی از امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت نخبگان دارای طرح جدید و دانش بنیان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این راستا چهار هزار نفر دارای طرح جدید دانش بنیان متقاضی حمایت سازمان هستند که دو هزار نفر آن ها واجد شرایط حمایت هستند.

بر اساس گزارش سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، ۹۵۰ شهرک صنعتی دارای مصوب در کشور وجود دارد.

حجت اله خلیل زاده مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان نیز با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی این استان شمالی گفت: گلستان ۲۴ شهرک و نواحی صنعتی با وسعت دو هزار و ۴۰ هکتار دارد.

۹۳ درصد از واحدهای تولیدی فعال در گلستان را صنایع کوچک تشکیل می دهد.

گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی استوار است./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز