امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۰۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92842

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:40 | ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

صادراتی و وارداتی گلستان 1 - 513 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در گلستان بررسی شدترکمن نیوز: مدیرکل استاندارد گلستان از بررسی ۵۱۳ اظهارنامه صادراتی و وارداتی طی سال ۹۹ در گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رضا دهدشتی زاده اظهار داشت: هر کالایی که از مرزهای مشترک استان با دیگر کشورها وارد یا از آن خارج می شود، چنانچه مشمول استاندارد اجباری باشد، جهت ارزیابی انطباق آن کالا با استاندارد مربوط و چنانچه مشمول استاندارد اجباری نباشد، جهت تعیین ماهیت و آنالیز آن، توسط گمرکات استان گلستان به استاندارد ارجاع داده می شود.

وی افزود: در سال گذشته، ۴۰۸ اظهارنامه صادراتی از گمرک استان به استاندارد ارجاع شد که از این تعداد، ۲۹۲ فقره، مربوط به کالاهای مشمول استاندارد اجباری و مابقی کالاهای غیر مشمول استاندارد اجباری بود که به منظور سنجش انطباق کالا و تعیین ماهیت آن مورد بررسی قرار گرفت.
دبیر شورای استاندارد گلستان ضمن اظهار این مطلب که خوشبختانه تمامی موارد مورد بررسی با استاندارد انطباق داشت و نتیجه منجر به صدور ۲۹۲ گواهی انطباق کالاهای صادراتی در استان شد، افزود: برنامه محول شده به استان گلستان از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، بررسی ۱۴۵ اظهارنامه صادراتی بوده است که عملکرد ما در سال گذشته، منجر به تحقق ۲۸۱ درصدی این آیتم شد.
وی در ادامه افزود: طی این مدت همچنین ۱۰۵ اظهارنامه وارداتی مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد، ۲۹ فقره مشمول استاندارد اجباری و ۷۶ مورد غیرمشمول بوده است.
مدیرکل استاندارد گلستان در ادامه بیان داشت: اظهارنامه های وارداتی نیز تماماً با استاندارد مربوط انطباق داشت و لذا ۲۹ گواهینامه انطباق وارداتی طی سال ۹۹ صادر شد.
دبیر شورای استاندارد گلستان یادآور شد: برنامه تکلیفی سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بررسی اظهارنامه های وارداتی، ۱۶ اظهارنامه بوده است که عملکرد این اداره کل منجر به تحقق ۶۵۶ درصدی این آیتم شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز