امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    88537

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:56 | ۲۳ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

unnamed 20 300x273 - 32 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر گلستان در 9 ماهه نخست سال 99ترکمن نیوز: رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان از 32 مورد بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان در طی 9 ماهه نخست سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد امان بائی اظهار داشت: از آنجایی که بخش زیادی از انرژی مورد مصرف در واحدهای تولیدی و صنایع پرمصرف، به دلیل عدم استفاده صحیح از انرژی و عدم به کارگیری تکنولوژی های اثربخش تولیدی است، استانداردهای معیار مصرف انرژی، از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، اجباری اعلام شده است.

امان بائی افزود: به تبع اجباری شدن استاندارد معیار مصرف انرژی، صنایع و واحدهای تولیدی مشمول این استاندارد، ملزم به رعایت استاندارد تدوین شده در این زمینه هستند که این پایبندی به الگوی مصرف، از سوی بازرسان استاندارد مورد نظارت و پایش مستمر قرار می گیرد.

وی در ادامه گفت: در این راستا، در طی 9 ماهه نخست سال 99، 32 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان انجام شده است که 30 بازرسی مطابق و 2 بازرسی نامنطبق بوده است. از جمله این واحدها در استان گلستان که موفق به دریافت گواهی انطباق معیار مصرف انرژی در سال گذشته شده اند، می توان به صنایع اوراق فشرده چوبی، آجر، کنستانتره و آبمیوه، کمپوت و کنسرو، روغن نباتی و صنایع لبنی اشاره کرد

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد با ذکر این مطلب که برنامه محوله به استاندارد گلستان برای بازرسی از صنایع انرژی بر در سال 99، 22 بازرسی بوده است، افزود: انجام 32 بازرسی در این مدت، نشان از تحقق 146 درصدی آن را به دنبال داشته است.

به گفته امان بائی حدود 100 واحد تولیدی گلستان اعم از فعال و غیر فعال، مشمول استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی می باشند و باید بازرسی های سالانه از میزان مصرف انرژی آنها انجام شود که این امر توسط شرکت های بازرسی فنی انرژی در استان صورت می گیرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز