امروز : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۰,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    4633

  • /
  • تاریخ :

    ۱۸ مهر ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار اقتصادی-ایتنانیوز-  استاندار گلستان از پرداخت ۳۱۴ میلیارد ریال وام برای ایجاد و رونق ۲۱ واحد تولیدی در این استان از محل اعتبارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با همکاری بانک های عامل از ابتدای سال جاری خبر داد.

jalaseostandar 18m 300x165 - 314 میلیارد ریال برای رونق واحدهای تولیدی گلستان پرداخت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایرنا،حسن صادقلو در چهل و سومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: امسال ۵۹۴ واحد تولیدی نیازمند پرداخت تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شده است.
وی گفت: لازم است بانک ها برای بررسی و شتاب بخشیدن در پرداخت وام همکاری لازم را با متقاضیان داشته باشند.
استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال، افزود: اکنون استان رتبه هشتم کشور را در پرداخت تسهیلات رونق تولید دارد و مدیران بانک های استان همکاری لازم را به منظور آسان سازی در امر کارآفرینی داشته باشند.
وی همچنین در خواست کرد لیستی از بنگاه های اقتصادی استان که به دلیل معوقات بانکی به تملک بانک ها درآمده است، آماده شود تا در مورد آنها تعیین تکلیف گردد.
صادقلو افزود: با توجه به اینکه امسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق تولید و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی در کشور اختصاص یافته است، ضرورت دارد در این استان شورای هماهنگی بانک ها مغایرت ها را مرتفع سازد و زمینه ارائه تسهیلات به متقاضیان را بیشتر فراهم کند.
وی یادآور شد: امسال ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۳۶ جهت تقویت مباحث مرتبط با انرژی به استان اختصاص یافته است که می توان از آن در جهت تقویت شهرک های صنعتی استفاده کرد.
استاندار گلستان تسهیلات رونق تولید را فرصتی برای تولیدکنندگان دانست و افزود: فهرست افرادی که به بانک ها جهت تکمیل پرونده و یا دریافت وام مراجعه نکرده اند مشخص شود و متقاضیان دیگر جایگزین گردند.
حسینقلی قوانلو رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان هم گزارشی از آخرین اقدام های کارگروه ارائه داد و در ادامه مشکلات ۵ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت و استاندار دستور داد که دستگاه های اجرایی مرتبط و مدیران عامل بانک ها جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کنند.
طبق اعلام مسئولان بخش صنعت، معدن و تجارت گلستان حدود ۹۳۰ واحد صنعتی در استان وجود دارد.
در گلستان ۳ درصد واحدهای صنعتی را صنایع بزرگ، ۹۱ درصد را صنایع کوچک و ۶ درصد را صنایع متوسط تشکیل می دهد.
استان مرزی گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۸۱۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان دارای مزیت های نسبی در بخش کشاورزی و گردشگری بوده و مطابق سند توسعه باید به سوی صنعتی شدن پیش برود.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز