استاندار گلستان:

29665 300x200 - 280 هزار از اراضی گلستان نیازمند زهکشی استترکمن نیوز: استاندار گلستان گفت: قریب به ۲۸۰ هکتار از اراضی استان نیازمند زهکشی هستند که تلاش داریم تا پایان دولت تدبیر و امید نیمی از آن را به پایان برسانیم تا مردم بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در بازدید از پروژه‌های زهکشی استان در شهرستان ترکمن که توسط شرکت آب منطقه ای استان در حال اجراست، اظهار کرد: ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی توسط آب منطقه‌ای و ۱۶۰ هزار هکتار توسط جهاد کشاورزی زهکشی می‌شود و اقدامات این دو اداره مکمل یکدیگر است و تلاش ما پایان نمی از زهکشی اراضی تا پایان دولت است.

وی افزود: رفع مشکلات کسب و کار کشاورزان، افزایش بهره‌وری زمین و جلوگیری از خسارات احتمالی در سیلاب‌ها از مزایای شاخص زهکشی اراضی است که مردم بخوبی می‌توانند آن را در زندگی خود لمس کنند.

استاندار گلستان یادآور شد: ۳ اقدام اساسی زهکشی اراضی، لایروبی رودخانه‌ها و تکمیل سد نرماب را با قوت ادامه می‌دهیم چرا که اتمام این ۳ پروژه اساسی آرامش را در هنگامه سیلاب‌ها به مردم می‌دهد که با کمترین خسارت از آن عبور کنیم.

حق شناس گفت: با استفاده از منابع دولت و صندوق توسعه ملی پروژه زهکشی را ادامه می‌دهیم و امیدواریم هرچه سریعتر به تعهدات دولت عمل کنیم.

وی افزود: اعتبارات زهکشی بصورت عادلانه بین دو دستگاه آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی جهت پیشبرد این پروژه توزیع خواهد شد تا آنان نیز بتوانند پاسخگوی پیمانکاران خود باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۳

۲۰ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86837

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک