IMG 6000 300x240 - 228 بازرسی استاندارد از شهر بازی‌های گلستان در سال 9 ماهه سال جاریترکمن نیوز: رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان از بازرسی ۲۲۸ تجهیزات شهربازی و زمین های بازی استان و پلمب ۱۰ تجهیز به دلیل نداشتن تاییدیه ایمنی با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان در ۹ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مهدیس مسیبی اظهار داشت: طی ۹ ماهه گذشته تعداد ۱۴ بازدید نیز توسط شرکت های بازرسی فنی از شهربازی های استان انجام گرفت .

وی با بیان اینکه رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری هستند، عنوان کرد: لزوم استاندارد شامل سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است لذا برای دریافت تاییدیه باید هر سه مرحله تحت نظارت کارشناسان استاندارد انجام شود.

مسیبی تصریح کرد: اگرچه به واسطه شیوع ویروس کرونا اکثر شهربازی های استان از ابتدای سال تعطیل بوده اند، اما تمامی شهربازی‌های استان طبق برنامه زمان‌بندی شده در طول سال توسط شرکت‌هایی که توسط سازمان ملی استاندارد تایید صلاحیت شده اند مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی قرار می‌گیرند، زیرا وجود یک نقص کوچک در دستگاه ‌ها، وسایل تفریحی و بازی غیراستاندارد می‌تواند خسارات و حوادث جبران ناپذیری را برای خانواده ها به همراه داشته باشد که این مهم، ضرورت تشدید نظارت استاندارد را می طلبد.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد که هنگام استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بازی مستقر در شهر بازی ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد آن اطمینان حاصل کنند و هر گونه موارد تخلف را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ و شماره تلفن ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان جهت رسیدگی اطلاع رسانی کنند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۵

۲۴ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88587

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک