رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون گلستان:

Taavoni 14 Sh 300x300 - 2 هزار و 603 تعاونی فعال با اشتغالزایی بیش از 23 هزار نفر در گلستان وجود دارداخبار اقتصادی-تورکمن‌نیوز- رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از وجود ۲ هزار و ۶۰۳ تعاونی فعال با اشتغالزایی بیش از ۲۳ هزار نفر در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  امید شکری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بر اساس سامانه جامع آماری ۲ هزار و ۶۰۳ تعاونی فعال در استان گلستان وجود دارد که منجر به اشتغالزایی بیش از ۲۳ هزار نفر در استان گلستان شد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های متعددی در هفته تعاون داریم که می‌توان به برگزاری همایش‌ها و افتتاحیه‌ها در استان گلستان اشاره کرد و همچنین در روز سه‌شنبه هفته جاری همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان گلستان را در ساختمان شماره یک استانداری گلستان برگزار خواهیم کرد.

* ۱۲۵ طرح تعاونی در سامانه «بهینیاب» ثبت‌نام کردند/ ۵۰ طرح موفق به عقد قرارداد شدند

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ابراز کرد: ایجاد رونق اقتصادی در تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵ و ۶ ماهه نخست سال جاری بود که با استفاده از اعتباراتی که در اختیار ما قرار گرفت بود اطلاع‌رسانی‌های لازم برای تعاونی‌های راکد و غیرفعال انجام گرفت.

شکری اذعان کرد: تعداد ۱۲۵ طرح تعاونی در سامانه «بهینیاب» ثبت‌نام کرده بودند و به مبلغ ۱۴۲ میلیارد تومان از این تعداد ۵۰ طرح موفق به عقد قرارداد شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ میلیارد تومان وجه در این زمینه جذب شد که خوشبختانه ۶۸۶ فرصت شغلی از این حیث ایجاد کردیم و طبق برآوردهایی که وزارتخانه انجام داده بود از حیث تعداد طرح‌های مصوب و از حیث جذب رتبه نخست کشوری را در این بخش به دست آوردیم.

* تمام تعاونی‌ها باید سالی یکبار در سامانه آماری اطلاعات ثبت شوند/ بیش از ۷ هزار تعاونی‌های غیرفعال در گلستان وجود دارد

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: تمام تعاونی‌ها باید سالی یکبار در سامانه آماری اطلاعات ثبت شوند و هر سه سال یکبار اطلاعات مدیران تعاونی‌ها در سامانه نظارت ثبت شود.

شکری از وجود تعاونی‌های غیرفعال در استان گلستان خبر داد و اذعان کرد: آمار نشان می‌دهد بیش از ۷ هزار تعاونی‌های غیرفعال در استان گلستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار تعاونی در استان گلستان منحل شده هستند، تصریح کرد: ۳ هزار و ۷۰۳ تعاونی منحل‌شده در استان گلستان وجود دارد.

* بیش از ۶۸ درصد از تعاونی‌های استان گلستان در بخش کشاورزی به ثبت رسیدند

رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اذعان کرد: بیش از ۶۸ درصد از تعاونی‌های استان گلستان در بخش کشاورزی به ثبت رسیدند و مابقی آنها در بخش صنعت، عمران، مسکن و غیره هستند.

شکری گفت: در سال جاری پرداخت تسهیلات نسبت به سال‌های گذشته مساعدتر شده است و منابع تعریف شده است و با نرخ‌های مختلف و با گروه‌های هدف مختلف است.

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: golestan.farsnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۷

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1205

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک