گنبدکاووس-ایتنانیوز- مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: درحال حاضر ۱۱ مرکز روزانه و ۲ مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان در این استان فعال است و به این قشر عزیز که از سرمایه‌های جامعه هستند، خدمات می‌دهد.

Behzisti TN 1 10 M 300x195 - 13 مرکز نگهداری سالمندان در گلستان فعال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، ابراهیم غفاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز شبانه‌روزی نگهداری از سالمندان مهر گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: در مراکز روزانه که هر مرکز بطور میانگین ۵۰ نفر ظرفیت دارد، به سالمندان در طول روز خدمات مراقبتی ارائه می‌شود.
وی افزود: در دو مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان استان که یکی در گنبدکاووس با ۹۵ نفر ظرفیت و دیگری در گرگان با ۸۰ نفر ظرفیت فعالیت دارند، به سالمندان به صورت شبانه روزی خدمات مراقبتی ارائه می‌شود.
غفاری اضافه کرد: تمامی مراکز روزانه و شبانه‌روزی نگهداری از سالمندان گلستان توسط بخش خصوصی و زیر نظر بهزیستی اداره می‌شوند.
وی همچنین از فعالیت یک مرکز با عنوان بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان در گرگان خبر داد و گفت: در این بنیاد که قرار است، سه مرکز دیگر نیز تا پایان سال جاری در شهرهای بندرگز، مینودشت و علی آباد کتول راه اندازی شود، به سالمندان خدمات توانمندی، اردویی و فرهنگی ارائه می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان گلستان تصریح کرد: سازمان بهزیستی به هر یک از این بنیادها در سال مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال کمک بالاعوض پرداخت می‌کند.
دراین بازدید که فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، به سالمندان این مرکز شاخه گل اهدا شد.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و اداره بهزیستی آن نیز ۸۷۰۰ مددجو تحت پوشش دارد.

 

گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۵

۱۱ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3983

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک