امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۸۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89516

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:14 | ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

امیرشاهی ترکمن نیوز 1024x1024 - 12 فروردین 1400 اولین پرواز گرگان – آکتائو برقرار می‌شودترکمن نیوز: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان از آخرین نتایج نشست های کارشناسی پرواز گرگان – آکتائو و برقراری اولین پرواز از ۱۲ فروردین ماه سال آینده بین دو کشور ایران و قزاقستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   ذوالفقار امیرشاهی در گفت و گوی ویژه با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: پس از یک سال و نیم جلسات پیاپی و کارشناسی پرواز آکتائو – گرگان امروز با حضور نمایندگان دو کشورکلیات پرواز تصویب شد و اولین پرواز در روز “جمهوری اسلامی ایران” ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.

وی افزود: گلستان، استانی مهم و استراتژیک از نظر اقتصادی – سیاسی و کشاوری است که بیش از ۱۲ هزار قزاق در گلستان زندگی می‌کنند و پیوند مشترکی با خانواده‌های خود در قزاقستان دارند و همواره آرزوی این هموطنان قزاق ما برخورداری از تسهیلات ایاب ذهاب راحت به کشور پدریشان بوده است.

امیر شاهی با اشاره بر اهمیت فوق العاده پرواز گرگان – آکتائو افزود: با توجه به علاقه قزاقستان و ایران برای افزایش مراودات سیاسی و تجاری، پرواز مستمر فی‌مابین دو کشور از استان گلستان به بندر آکتائو اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که علاوه بر قزاقستان روی مناسبت‌های اقتصادی و سیاسی تمامی همسایگان کشورهای آسیای مرکزی تاثیر بسزایی دارد.

نماینده وزارت امور خارجه خاطرنشان شد: ۱۲ فروردین “روز جمهوری اسلامی ایران” است و در این نشست ضمن توافق استاندار گلستان و مدیر چارترکننده پرواز گرگان – آکتائو توافق شد که ان شاء الله امید واریم فروردین ۱۴۰۰ اولین پرواز برقرار شود.

وی تصریح کرد: ایران و قزاقستان هردو عضو اوارسیا هستند و تعداد قابل توجهی از تجار قزاقستان با تجار ایرانی همکاری اقتصادی دارند که این پرواز می‌تواند ظرفیت منحصر به فردی در اختیار بازرگانان گلستانی قرار دهد.

امیر شاهی افزود: از طرفی بسیاری از تجار که بارهای خود را از بندرامیرآباد تحویل می‌گیرند علاقمند هستند به صورت هوایی سفر نمایند که علاوه بر تسهیل تجارت، سرعت و امنیت بیشتری را نیز به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده از طرف دو کشور پروازهای گرگان – آکتائو مستمر برقرار شود و شاهد افزایش ارتباط تجاری و مناسبت‌های اقتصادی و سیاسی با کشورهای اوراسیا باشیم.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز؛ در این نشست هادی حق شناس استاندار گلستان، ذوالفقار امیرشاهی نماینده وزارت امور خارجه، سرکنسول قزاقستان، ابراهیم کریمی معاون استاندار و مهندس مفیدی مدیر و هماهنگ کننده شرکت کیش ایر حضور داشتند.
گزارش از : یاشار نیازی
عضو خانه مطبوعات و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز