امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۶۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Maskan 23F 300x195 - هزار و 83 متقاضی وام مسکن نیازمند همکاری بانک هستندگلستان-ترکمن‌نیوز- مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با بیان اینکه تعامل بانک ها روند مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را شتاب می دهد، گفت: یکهزار و ۸۳ متقاضی در روستاهای استان برای دریافت وام مسکن نیازمند همکاری بیشتر بانک های عامل هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، محمدتقی زمانی نژاد روز پنجشنبه درگزارشی از آخرین وضعیت پرداخت وام مسکن به روستائیان استان به ایرنا اعلام کرد: با پرداخت وام ساکنان این واحدهای غیر مقاوم و فرسوده امکان بهسازی و نوسازی منازل خود را خواهند داشت.
به گفته وی؛ همچنین وام قرض الحسنه طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی بدون نوبت دهی و سپرده گذاری با دوره مشارکت ساخت و بازپرداخت ۱۵ ساله از طریق ۱۰ شعبه شهرستانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان قابل پرداخت است.
وی در این پیوند از قرارداد دو هزار و ۳۵۷ متقاضی دریافت وام قرض الحسنه طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی با سقف هر واحد ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیون ریال در استان خبر داد.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ حدود ۲۲۹ هزار منزل در استان گلستان وجود دارد که ۱۲۸هزار واحد آن فرسوده و ساخته شده از مصالح کم دوام است.
در گلستان یکهزار و ۵۲ آبادی دارای بیشتر از ۲۰خانوار وجود دارد، ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری استان در این روستاها سکونت دارند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز