امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته شانزدهم 2 300x202 - برترین‌های روز دوم هفته هفدهم کورس زمستانه گنبدکاووس معرفی شدندترکمن نیوز – آینا شیرزاد- روز دوم هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 85 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته هفدهم کورس زمستانه گنبدکاووس  85 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار، هزارو 200 و هزارو 600 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، 10 راس اسب ترکمن مبتدی، نبرده +4 سال به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «دایان رحمانی» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های «لیان یکتا» و «نگین فیروزی» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ترکمن کلاس 5 (75-61) +3 سال بود که با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «غزال صحرای قیداری» اول شد و اسب‌های «آلبارس یوسف رضا» و «ییلدیز میثمی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های ترکمن کلاس 5 (75-61) +3 سال بود و با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «شانتاژ» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «شاهزاده کلاته» و «میراث طلاقوش» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز دوم هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس هم ویژه اسب‌های تروبرد میدن آزاد 3 سال بود که با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «ژوراسیا» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «الجیاد» و «دلفی آچا» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های دوخون کلاس 2 (105-91) +3 سال بود و با شرکت 11 راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «رگنوم استروم» اول شد و اسب‌های «کارابیگ» و «لوتوس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های تروبرد کلاس 4 (85-71) +3 سال بود و با شرکت 9 راس اسب به مسافت هزار و 200 متر برگزار شد و در پایان اسب «زنیتال» اول شد و اسب‌های «ریوجینو» و «میست نایت» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم این مسابقات که ویژه اسب‌های دوخون کلاس 4 (85-71) +3 سال بود و با شرکت ۱2 راس اسب به مسافت هزار و 600 متر برگزار شد، اسب «آماش» اول شد و اسب‌های «تام بی لیدر» و «کارابای» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هششم و پایانی این مسابقات ویژه اسب‌های تروبرد کلاس6 (60-46) +3 سال بود و با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار و 600 متر برگزار شد و در پایان اسب «سون استار» اول شد و اسب‌های «فوکوس ول و «بلک وینر» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

معرفی چابکسوار برتر

نادر صالح پور بعنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته هفدهم کورس زمستانه ۱۴۰۲ گنبدکاووس معرفی شد

بر اساس این گزارش: روز دوم این هفته از مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس عصر فردا جمعه 4 اسفندماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز