سیل کشاورزی 300x180 - ‍ تخصیص ۱۳۶ میلیارد تومان خسارت سیل به بخش کشاورزی گلستانتورکمن نیوز:  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به مصوبه هیات دولت برای بخش کشاورزی استان اظهار کرد: مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان به جبران خسارات بخش کشاورزی استان تخصیص یافت و تا ۲۴ مرداد ۹۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به کشاورزان سیلزده گلستان پرداخت شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   مهندس میرمحمد غراوی شامگاه سه شنبه ۱۲ شهریور در گفتگوی زنده با برنامه پیگیری شبکه سراسری خبر، تصریح کرد: برآوردها نشان می دهد ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان صد در صد خسارت دیده و در سامانه سجاد ثبت شده است.

وی افزود: به دلیل اختلافات جهاد کشاورزی با پژوهشکده فضایی کشور روند پرداخت غرامت ها کند و مقرر شد اختلافات تا ۱۵ شهریور حل و فصل شود و روند پرداخت به کشاورزان از سرگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به تسهیلات پرداختی به کشاورزان خسارت دیده ، یادآور شد: ۲۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان گلستانی تخصیص داده شد و ۱۲ هزار و ۸۴۴ پرونده تشکیل شد و به میزان ۱۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرونده به بانکها معرفی شده و تا کنون ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

غراوی خاطر با بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه زیرساخت های کشاورزی خسارت دیده ، گفت: تا کنون ۱۵۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع مرمت شده و از ۴ هزار دام سبکی که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان اختصاص یافته ، ۱۱۰۰ دام به دامداران و کشاورزان تحویل شده است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۷

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60806

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک