امروز : سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    78203

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:06 | ۱۱ تیر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

خانه‌های نوسازی‌شده سیل گلستان 300x200 - ۹۸ درصد خانه‌های نوسازی‌شده سیل گلستان به بهره‌برداری رسیدترکمن نیوز:  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور و مسوول پیگیری ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده گفت: ۹۸ درصد خانه‌های آسیب‌دیده از سیل پارسال گلستان به بهره‌برداری رسیده و تا پایان ماه آینده بقیه این خانه‌ها به مالکان تحویل داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛بابک دین پرست روز چهارشنبه در پایان بازدید از ایستگاه راه آهن اینچه برون گفت: دولت مشکلی برای تامین اعتبار بازسازی مناطق سیل زده ندارد و تاکنون به همه تعهدات خود عمل کرده است.
وی به بازسازی دیگر مناطق سیل زده کشور نیز اشاره کرد و گفت: تعمیر خانه‌های آسیب‌دیده از سیل‌ این ۲۰ استان به پایان رسیده و به زودی روند تکمیل منازل احداثی نیز تمام خواهد شد.
مجموع خسارت وارده به گلستان در سیل سال قبل ۴۸ هزار میلیارد ریال اعلام شد که خسارت به ۱۷ هزار و ۸۰۰ خانه، آسیب به مزارع محصولات استراتژیک مثل گندم، جو و کلزا، صدمه دیدن زیرساخت‌های حمل و نقل، کاهش ۴۰ درصدی گردشگری نسبت به سال گذشته، خسارت کلی ۱۰۰ واحد صنعتی و بیکاری حداقل سه هزار نفر و در آسیب‌های وارده به جمعیت عشایر، تبعات ناشی از عدم آمادگی و ناسازگاری با رخدادهای طبیعی بود که تنها در چند هفته ابتدایی سال هزینه‌ای حدود ۷۱ درصد بودجه ۶۷ هزار میلیارد ریالی سال جاری استان را به بار آورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در ادامه به شرایط شهرک‌ها و نواحی صنعتی گلستان اشاره کرد و گفت: یکی از نیازهای مهم این منطقه ویژه، تامین زیرساخت های اولیه راه اندازی صنایع است که استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، راهکار اساسی رفع این کمبودها است.
دین پرست افزود: یکی از سیاست های جدی دولت، بازپس گیری معادن بلاتکلیف و راکد است که واگذاری آن به سرمایه گذاران دیگر موجب رونق تولید و اشتغال خواهد شد.
وی همچنین به جمعی از رانندگان ترانزیت که محموله سیمان صادراتی آن ها به ترکمنستان در مرز اینچه‌برون متوقف شده و در انتظار مجوز ورود از سوی این کشور است وعده داد مشکل آن ها تا تا پایان روز شنبه برطرف کند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز