مدیر کل ثبت احوال استان گلستان

kart hoshmand 27 sh Copy 300x209 - ۷۰۰ هزار کارت ملی هوشمند در گلستان صادر شداخبار گلستان– تورکمن‌نیوز: مدیر کل ثبت احوال استان گلستان با بیان اینکه ۷۰۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان گلستان صادر شد، گفت: در ۵ ماه نخست سال جاری, بیش از ۲۹ درصد افزایش آمار فوت شده در شهرستان آزادشهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن: حسین وفایی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آزادشهر اظهار داشت: در ۵ ماهه نخست سال جاری ۸۹۰ وقایع ولادت در شهرستان گزارش شده که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۹۴۹ مورد ولادت گزارش شده و نسبت به سال گذشته ۶٫۲ درصد کاهش یافته است.

مدیر کل ثبت احوال استان گلستان افزود: همچنین در ۵ ماه نخست سال ۹۵, تعداد ۱۹۳ نفر در شهرستان فوت شدند که این آمار در سال جاری در مدت مشابه, به ۲۴۹ نفر افزایش یافته که علت اصلی افزایش این آمار حادثه معدن بود.

وفایی یادآور شد: در ۵ ماه نخست سال جاری ۵۸۳ ازدواج در شهرستان آزادشهر به ثبت رسیده که این تعداد در سال ۹۵ در مدت مشابه, ۶۱۲ گزارش شده که در سال جاری ۴٫۷ کاهش وقایع ازدواج داشتیم.

مدیرکل ثبت احوال گلستان تاکید کرد: در سال گذشته در همین مدت ۱۳۰ مورد طلاق در شهرستان به ثبت رسیده که این آمار در سال جاری در همین مدت ۱۰۸ مورد گزارش شده و ۱۶٫۸ نسبت بهسال گذشته ثبت طلاق کاهش یافته است.

وفایی گفت: ۷۰۰ هزار کارت ملی هوشمند در سطح استان جهت صدور درخواست شده که در شهرستان آزادشهر, ۳۲ هزارو ۳۴ کارت ملی هوشمند در خواست شده و نسبت به همه شهرهای استان کمتر است.

وی اظهار کرد: همه کارت ملی که اعتبار آن سال ۹۶ است تا پایان سال از درجه اعتبار ساقط خواهد شد و در بانک‌ها و ادارات کاربردی ندارد.

مدیرکل ثبت احوال گلستان تصریح کرد: حدود ۲ هزارو ۵۰۰ کارت ملی هوشمند در آزادشهر صادر شده و در اداره پست شهرستان است و صاحبان آن سراغی از آن نگرفتند.

وفایی اظهار داشت: پس از بیماری‌های قلبی, حوادث غیرمترقبه, بیشترین علت فوت در شهرستان آزادشهر است که این علت در سطح استان در رتبه چهارم قرار دارد.

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۶

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

2707

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک