انگلیسی کووید ۱۹ 300x169 - ۶ مرداد زمان احتمالی رونمایی از واکسن انگلیسی کووید ۱۹ترکمن نیوز:  محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس موفقیت واکسن این دانشگاه برای ریشه کن کردن ویروس کرونا را تایید کردند؛ براین اساس احتمال می رود این دانشگاه زودتر از بقیه، از ساخت اولین واکسن کرونا در جهان رونمایی کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آرتی عربی به نقل از روزنامه تلگراف انگلیس نوشت: رئیس جمهوری آمریکا، یک گزارش انگلیسی را که خوش بینی و موفقیت این واکسن را در مرحله سوم و نهایی آن نشان می دهد باز نشر کرده است به طوری که براساس این گزارش، انتظار می رود که باتوجه به اثبات اثربخشی نهایی این واکسن به دور از هرگونه عوارض جانبی، ۲۷ جولای(۶ مرداد) از آن رونمایی شود.

براساس این گزارش، این واکسن نه فقط بر پایه تولید آنتی بادی تهیه شده بلکه تولید سلولهای های T هم در ساخت آن مد نظر قرار داده شده که یک پیشرفت علمی محسوب می شود.

این روزنامه انگلیسی در ادامه آورده است که انتظار می رود واکسن ویروس کووید۱۹ اواخر سپتامبر ۲۰۲۰ در بازار قابل تهیه باشد.

براساس اعلام شرکت AstraZeneca که با همکاری دولت انگلیس در حال ساخت این واکسن است، مرحله فعلی، اطمینان از عدم وجود عوارض جانبی بر روی هزاران داوطلب را ایجاب می کند.

در حالی که انتظار می رود دانشگاه آکسفورد نتایج اولیه کارآزمایی هایی خود روی این واکسن را در مجله لانست منتشر کند، اطلاعاتی مبنی بر موفقیت این واکشن در تولید آنتی بادی مقاوم در برابر ویروس کرونا و همچنین تولید سلول های کشنده موسوم به سلولهای T افشا شده است.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۰

۲۹ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79292

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک