گنبد 1 300x200 - ۶ شهر استان گلستان در وضعیت زرد قرار گرفتند/ وضعیت قرمز در مراوه‌تپهترکمن نیوز:  معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه ۶ شهرستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده و اکنون در شرایط زرد است گفت: وضعیت کل استان همچنان قرمز است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ناهید جعفری در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان اظهار کرد: اوضاع استان در شرایط حاضر به سمت کاهشی پیش می رود ولی نوسان دارد و به سمت کاهش آهسته است.

وی گفت: براساس آخرین بررسی‌ها ۵ شهرستان آق قلا، بندرترکمن، کلاله، گمیشان، گالیکش در وضعیت زرد هستند و گنبدکاووس نیز امروز از وضعیت قرمز خارج شد.

جعفری ادامه داد: وضعیت در گرگان همچنان قرمز است و در غرب استان به ویژه در بندرگز و کردکوی که اوضاع نگران کننده‌ای دارند، بروز بیماری همچنان بالا است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان کردکوی در یک بازه زمانی حتی به شرایط سفید رسیده بود اما به علت تعطیلی تالارها، پیش از فرارسیدن ماه محرم تعداد زیادی از عروسی‌ها در باغات شهرستان کردکوی برگزار شد که ما اعتراض خود را نسبت به این اتفاق اعلام کرده بودیم.

جعفری گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و متغیرهای مختلف سبب شده تا در کردکوی و به ویژه بندرگز آمار ابتلا به بیماری دارای نوسان زیادی باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: مردم استان همچنان مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد کاهش ویروس کرونا در استان باشیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۸

۰۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81277

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک