حج.jpg ترکمن نیوز 300x200 - ۲۸۰۰ زائر گلستانی از سفر حج بازماندندترکمن نیوز:  مدیر حج و زیارت گلستان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و درگیری ۱۸۰ کشور جهان و فوت بیش از نیم میلیون نفر از مردم جهان و ابتلای ۹ میلیون نفر به این ویروس، وزارت حج عربستان تصمیم گرفت حج امسال را تعطیل کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،  سیدعلی میرقاسم پور اظهار کرد: بر اساس تصمیم وزارت حج عربستان، حج امسال (سال ۱۴۴۱ هجری قمری) با تعداد محدودی از شهروندان خارجی مقیم داخل عربستان برگزار می شود تا امکان برگزاری این فریضه مهم اسلام با امنیت لازم و رعایت تدابیر بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی فراهم شود.

وی با بیان اینکه تعطیلی حج بعد از ۸۰ سال رخ داده است، اظهارداشت: از صدر اسلام تا کنون حج ۴۰ بار به دلایل مختلف تعطیل شده بود.

میرقاسم پور خاطرنشان کرد: پیش از اعلام تعطیلی حج امسال، سازمان حج و زیارت تمامی برنامه های خود شامل؛ ثبت نام، اخذ مدارک، معاینات پزشکی، پرداخت هزینه های سفر و غیره را برای اعزام زائران انجام داده بود و با توجه به این تعطیلی، تمام ضرر و زیان ها متوجه عربستان می شود.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۰۵ نفر از استان گلستان در قالب ۲۱ کاروان، ۶ کاروان شیعه و ۱۵ کاروان اهل سنت برای حج امسال ثبت نام کرده بودند، گفت: با تدابیر اندیشیده شده از سوی سازمان حج و زیارت بحث انتقال این زائران برای حج سال آینده فراهم است.

مدیر حج و زیارت گلستان تاکید کرد: زائران ثبت نامی نگران نباشند و عجله نکنند و منتظر تصمیمات بعدی سازمان حج و زیارت باشند.

وی، کمترین هزینه ثبت نام زائران را ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بالاترین آن را ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۴

۰۳ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77577

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک