امروز : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    27758

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:01 | ۲۵ تیر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هزار هکتار از اراضی استان گلستان با آب سد‌ها آبیاری شد 1 1 300x211 - ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان گلستان با آب سد‌ها آبیاری شدکشاورزی- ترکمن نیوز- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت:۱۲ هزار هکتار از محصولات بهاره استان گلستان با آب سد‌ها آبیاری شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، محسن حسینی گفت: یکی از اهداف اصلی سد‌هایی که در استان ساخته می‌شود و شبکه‌های پایاب این سدها، زراعت و کشاورزی است.

حسینی افزود: وضعیت آورد رودخانه‌های استان درامسال، بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشت، اما با عملکرد به موقعی که برای آبگیری سد‌ها انجام شد، بخش زیادی از شبکه‌های اراضی کشاورزی استان آبیاری شد.

وی افزود: آبیاری بخش اول که شامل آبیاری بهاره، برای محصولات پاییزه تمام شده است و حتی برداشت محصولات هم به اتمام رسیده است و از مجموع شبکه‌های استان حدود ۱۲ هزار هکتار از این اراضی برای غلات آبیاری انجام شد.

حسینی ادامه داد: در شبکه بوستان بیش از ۵۰۰ هکتار، درشبکه گلستان حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار، در شبکه وشمگیر حدود ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار، در شبکه‌های شهید ایمری و شهید قربانی هم مجموعا ۴۰۰ هکتار، و در شبکه قره سو زرینگل هم با وجود این که هنوز شبکه کامل نشده است، اما با تمهیدات لازم، حدود ۳۷۰ هکتار را توانستیم آبیاری کنیم.

وی افزود: با هماهنگی بین ادارات مربوط وشرکت‌های تعاونی مختلف، آبیاری محصولات تابستانه درحدود ۴ هزار هکتار از اراضی شبکه‌های سد‌های استان برنامه ریزی شد.

حسینی در مورد میزان رواناب رودخانه‌ها و ذخیره سازی آب در سد‌ها گفت: اگر میزان رواناب و ذخیره سازی آب در سد‌ها بیشتر بود، ظرفیت بیشتری برای آبیاری شبکه‌ها مانند شبکه بوستان حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هکتار، در گلستان حدود ۱۴۰۰ هکتار. در وشمگیر حدود ۱۴۰۰ هکتار، درشبکه شهید چمران حدود ۶۰ هکتار، شبکه‌های شهید قربانی و شهید ایمری حدود ۲۵۰ هکتار، شبکه دانشمند حدود ۲۰۰ هکتار و شبکه قره سو زرینگل هم به وجود می‌آمد.

حسینی در پایان از کشاورزان خواست با همکاری با مسئولین و کارکنان سد‌ها و شبکه‌ها، استفاده بهینه و حداکثری از آب محدود موجود را بعمل آورند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع:yjc.ir

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز