3409060 300x200 - ۱۱ شهر استان گلستان به عنوان کاندیدای اجرای طرح شهر گردشگر اعلام آمادگی کردندترکمن نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از اعلام آمادگی ۱۱ شهر استان به عنوان کاندیدای اجرای طرح شهر گردشگر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احمد تجری اظهار داشت: پروژه اعتبار سنجی، ارزیابی و رتبه‌بندی مقاصد گردشگری با رویکرد برندسازی با عنوان شهر گردشگر در کشور مطرح شده است.

تجری تصریح کرد: طرح شهر گردشگر برندی ملی در حوزه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است. شهرهایی که استعداد سطح‌بندی در ارائه خدمات گردشگری دارند با نگاه به رونق گردشگری و اقتصادی شهرها در این طرح مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در ۵ سطح به‌لحاظ گردشگری تقسیم‌ندی خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: شهرهای استان گلستان ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارند و طرح شهر گردشگر که نگرشی جدید و نوآورانه در صنعت گردشگری است می تواند مسیری برای شناخت بهتر این ظرفیت ها و توسعه اقتصاد شهرها باشد.

وی بیان داشت: با توجه به نشست مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با ۱۵ شهرداری سطح استان در آبان‌ماه سال‌جاری، درحال‌حاضر شهرداری‌های گرگان، بندر ترکمن، کلاله، دوزین، خان ببین، مراوه‌تپه و گیلداغ آمادگی خود را برای اجرای این طرح و انتخاب به‌عنوان شهر گردشگر به‌صورت مکتوب ارائه کردند.

تجری اضافه کرد: با برگزاری نشست‌های جداگانه با برخی شهرداری های استان با حضور نماینده موسسه فراکاوان بازار گردشگری ایرانیان به عنوان مجری طرح شهر گردشگر، طرح مذکور و مزایای اعتبارسنجی، ارزیابی و رتبه بندی مقاصد گردشگری بیان شد که در این نشست ها نیز ۴ شهر از جمله آزادشهر، علی آبادکتول، آق‌قلا و کردکوی آمادگی خود را اعلام کردند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۶

۱۵ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88095

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک