aHR0cHM6Ly9tZWRpYS5tZWhybmV3cy5jb20vZC8yMDIwLzA1LzExLzMvMzQ0NzkyNS5qcGc 300x200 - ۱۰ هزار نفر جمعیت عشایر ترکمن گلستان را تشکیل می‌دهندترکمن نیوز: مدیرکل امور عشایر گلستان گفت: در گلستان ۱۰ هزار نفر عشایر کوچنده ترکمن (بیش از هزار و ۵۵۰ خانوار) وجود دارد و همچنین ۱۱ هزار نفر هم از استان های خراسان رضوی و شمالی وارد استان می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از مهر، رضا علیپوری در همایش گرامیداشت روز روستا و عشایر استان گلستان اظهار کرد: در گلستان ۱۰ هزار نفر عشایر کوچنده ترکمن (بیش از هزار و ۵۵۰ خانوار) وجود دارد و همچنین ۱۱ هزار نفر هم از استان‌های خراسان رضوی و شمالی وارد استان می‌شوند.

مدیرکل امور عشایری گلستان افزود: ۶۶ درصد از عشایر گلستان در مراوه تپه، ۲۲ درصد در گنبدکاووس و پنج درصد هم در شهرستان کلاله زندگی می‌کنند.

علیپوری گفت: اداره کل امور عشایر گلستان به جامعه هدف خود شامل عشایر کوچنده خراسان‌های شمالی و رضوی و همچنین عشایر کوچنده ترکمن استان در قالب یک اتحادیه و ۱۰ شرکت تعاونی خدمات رسانی می‌کند.

وی بیان کرد: عشایر کوچنده استان ۷۶۷ هزار دام سبک داشته که سالانه ۶ هزار تن گوشت قرمز و ۱۴ هزار تن شیر تولید می‌کنند.

علیپوری تأکید کرد: عشایر از برای حفظ و حراست از مرزها همواره نقش آفرینی کرده و از بعد اقتصادی، فرهنگی و پدافند غیرعامل هم مهم هستند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۴

۱۳ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83729

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک