امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

آغاز رقابت​های والیبال لیگ برتر در پایتخت والیبال ایران

گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

والیبال-ایتنانیوز-  شروع هفته اول لیگ برتر والیبال کشورمان که با نام شهید حججی آغاز شد؛ برای گنبدی‌ها به واسطه پیروزی دلچسب برابر شهرداری ارومیه که از قضا هر دو شهر گنبد و ارومیه مدعی پایتخت والیبال کشورمان هستند خوش یمن بود.

Volleyball ITNANEWS 16m 20 300x200 - گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  این بازی که با تاخیر یک ساعت و اندی شروع شد؛  و این تاخیر بازی در طول جریان بازی نیز به علت استاندارد نبودن روشنایی در اواخر گیم دوم که گنبد برای پیروزی در این گیم به یک پوئن احتیاج داشت دست بردار نبود.

شروع بازی با سوت حمید راهجردیان آغاز شد؛ ارومیه بر عکس پیش بینی‌ها  حامد رضایی و بیروت پور را بر روی نیمکت نشانده بود تا گنبدیها با فراغ دل به جمع آوری امتیازات بازی را به دلخواه خود به پیش ببرند؛ اما نماینده گنبد یعنی ایرانیان گنبد در گیم اول با  سخی عیدی که در این بازی با سرویسهای ویرانگر خود معادلات ارومیه را بهم زده بود و حسن زاده ؛ نادی؛ قریشی؛ حیدر شاهی و سهیل احمدی که این بازیکن در بازی اول به عنوان امتیاز آور ترین بازیکن انتخاب شد شروع کرد.

دو تیم تا امتیاز ۱۵ شانه به شانه هم حرکت میکردند اما تعویض قوچان نژاد که در واقع این مربی را میتوان برنده بازی شطرنج گونه هفته اول نامید برگه را به سوی گنبدیها رقم زد و تعویض سجادی به جای حسن زاده که در دریافت خیلی کمک حال ایرانیان گنبد شد گیم اول را به نفع نماینده گنبد با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به پایان برد

گیم دوم: نماینده ارومیه با شروع گیم دوم محمدنژاد را بر روی نیمکت نشانده و علوی پر قدرت را به زمین فرستاد. اما آشنه پاشیل نماینده آذربایجان بازیکن شماره ۱۰ این تیم یعنی خدا پرستش که در دریافت ها با ضعف دریافت مواجه بود هیچ وقت نتوانست این نقیصه را در گیم اول و دوم بر طرف کند بود. نادی در طول گیم ها همواره مدیریت بسیار بالایی داشت و تجربه این بازیکن کمک قابل توجهی برای گنبدیها به ارمغان آورد. ایرانیان گنبد با حفظ اختلاف سه امتیازی نسبت به حریف خود گیم دوم را که با خاموش شدن تعدادی از چراغهای سالن با تاخیر ۵۰ دقیقه ای به پایان رساند برد. این گیم نیز پایتخت والیبال یعنی گنبد با امتیاز ۲۵ در مقابل ۱۹ پوئن ارومیه به نفع خود خاتمه داد.

گیم سوم: ترکیب ایرانیان گنبد همانند ارنج گیم دوم در داخل زمین ۹ × ۹ بود. اما ارومیه بازی را با تغییرات وسیع خود در ترکیب اولیه گیم سوم که به هیچ وجه نمیخواست بازی را از دست بدهد آغاز کرد. روی آوردن به حامد رضایی و بیروت پور در پشت خط که با اقتدار توانست با ضربات سهمگین بیروت پور گیم سوم را با نتیجه ۲۵بر ۱۹ به نفع خود به پایان برساند.

گیم چهارم و برد شیرین: ارومیه همانند گیم سوم با برنامه قبلی یعنی استفاده از بیروت پور و دفاعهای رضایی پیش می رفت حتی در تایم فنی اول نیز ۸ بر ۴ از گنبدیها پیش بود؛ قریش که در طول سه گیم با دریفت های خوب خود تقریبا خسته شده بود جایش را به شهروز همایونی فر داد. از این لحظه که شهروز با دریافت های بی نقص خود و پاسهای زیبای حیدر شاهی تیم جان تازه ای گرفت و در امتیاز ۱۳ برابر شده و سالن با فریادهای هواداران منفجر شد. تایم های مختلف از سوی خدا پرست و تعویضهای مکرر ارومیه نیز افاده نکرد و ایرانیان گنبد این گیم و در نتیجه این بازی را با اندوخته ۳ امتیازی در هفته اول به کار خود پایان دادند.

حاشیه​ها

همواره در بازی‌هایی که در گنبدکاووس انجام میشود حاشیه جذاب‌تر از بطن بازی می‌باشد.

Volleyball ITNANEWS 16m 11 300x200 - گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس بر خلاف دیگر مسئولان شهری و استانی از ابتدای بازی در سالن حضور داشتند خصوصا رئیس دوست داشتنی شورا آخوندی مردم پسند.

Volleyball ITNANEWS 16m 102 300x200 - گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

با قطع شدن تعدای از روشنائی‌های سالن مهندسین زحمتکش برق به یاری فیوزهای برق سالن رفته تا مردم با خیال راحت بازی را تماشا کنند.

Volleyball Gonbad 300x188 - گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

حضور شیخ والیبال حاج نورقلی نیازی قوت قلب برای گنبدی‌ها است.

تند روان کمک اول قهار قوچان‌نژاد؛ رامین بابایی دیگر مربی بومی و در قسمت آنالیزوری منصور جزیده، مهندس حاتمی که مغز متفکر آنالیزوری در کشور بوده و از دوستان منصور می باشد در هدایت و پیروزی این بازی بازوی توانمندی برای قوچان‌نژاد بودند.

Volleyball ITNANEWS 16m 167 300x200 - گنبدکاووس چک اول را محکم زد+تصاویر

ادای احترام دو تیم به پیراهن زنده یاد غیاث الدین صحنه که با تشویق تماشاگران مواجه شد.

زحمات موسی سروانی در قسمت خدمات ستودنی است.

بازی بعدی در مقابل یاران عطایی روز چهارشنبه مقابل کاله در سالن المپیک می باشد.

خبرنگار: شیر محمد شیروانی               انتشار دهنده:​ یاشار نیازی

https://telegram.me/ITNANews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز