امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

خبری یوسفی اداره ورزش 3 300x202 - گنبدکاووس به لحاظ امکانات ورزشی در قعر جدول اما در قهرمان پروری در راسترکمن نیوز: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس گفت: شهر اول استان به لحاظ قهرمان پروری و معرفی ملی پوشان، نیازمند حمایت و نگاه ویژه مسئولین استانی و کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حجت الله یوسفی در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: گنبدکاوس قطب ورزش در استان و کشورمان بوده و استعدادهای شگرفی در رشته های ورزشی مختلف این شهرستان وجود دارد.

یوسفی ادامه داد: اگرچه گنبدکاووس پایتخت والیبال و سوارکاری کشور شناخته می شود، اما ملی پوشان زیادی در رشته های مختلف دیگر همچون: فوتبال، دو و میدانی، بدمینتون، سپک تاکرا، بسکتبال، تیروکمان و… به جامعه ورزشی کشور معرفی کرده و 60درصد ملی پوشان استان را تشکیل می‌دهند که نشان دهنده ظرفیت فوق العاده‌ی ورزش این شهرستان است.

وی افزود: قهرمانان ورزشی این شهر همانند سردار آزمون و فرهاد قائمی نماد گنبدکاووس شده اند و وقتی نام گنبدکاووس به زبان آورده می‌شود بلافاصله قهرمانان ورزشی این شهر به یادآورده می‌شود.

حجت الله یوسفی با بیان اینکه 3 نماینده از 4 نماینده استان گلستان در پارالمپیک مربوط به شهرستان گنبدکاووس بود، افزود: محمد نعمتی از گنبدکاووس که عضو تیم ملی والیبال نشسته کشورمان در مسابقات پارالمپیک بود، تنها مدال آور استان بود.

وی تصریح کرد: علیرغم تمام پتانسیل و ظرفیت این شهرستان در حوزه، امکانات این شهرستان بسیار پایین بوده و از این لحاظ محروم و مغفول مانده است.

خبری یوسفی اداره ورزش 2 300x202 - گنبدکاووس به لحاظ امکانات ورزشی در قعر جدول اما در قهرمان پروری در راس

رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: مردم این شهر علاقه فراوانی به ورزش دازند و هر چقدر در این حوزه هزینه شود باز هم کمبودهای زیادی احساس می‌شود.

وی تاکید کرد: ورزش سفیر سلامت جامعه است و نشاط و شادابی را به دنبال دارد، اگر امکانات ورزشی یک شهر افزایش داده شود، بسیاری از مشکلات حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و حتی بیمارستانی مرتفع خواهد شد.

یوسفی از مسئولین استانی و کشوری خواست جانب انصاف از همه لحاظ نگریسته شود و گفت: این شهرستان به لحاظ قهرمان پروری شهر اول استان است و حرف‌های زیادی در معرفی استعدادهای ورزشی در کشور دارد اما به لحاظ امکانات و حمایت‌ها در رده آخر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: میانگین سرانه ورزشی در استان گلستان 57 سانتی متر مربع است که اما این عدد در گنبدکاووس 33 سانتی متر مربع بوده و سرانه ورزشی شهر اول استان از بسیاری از شهرهای استان پایین‌تر است.

حجت الله یوسفی تاکید کرد: با وجود اینگه گنبد کاووس حتی زمینی برای تمرین والیبال ساحلی ندارد اما قهرمانان کشوری و آسیایی اراپه کرده و این ورزش بدنه اصلی آن را ترکیبی از قهرمانان و مربیان گنبدی‌ تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان مراسم رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس با اهدای لوح از از اصحاب رسانه تقدیر بعمل آورد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز