امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

رئیس دانشگاه گنبدکاووس در بین دانشجویان خارجی:

گنبدکاووس، بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری است

Golestanema7 300x212 - گنبدکاووس، بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری استگنبدکاووس-ترکمن نیوز- رئیس دانشگاه گنبدکاووس در حاشیه بازدید ۲۰۰ دانشجوی خارجی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین از برج قابوس، گفت: گنبدکاووس به لحاظ ظرفیت توریستی می تواند بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از قابوس نامه، حسین گلچینی با عنوان این مطلب فعالیت‌های پژوهشی در زمینه زبان‌شناسی، معماری و بازسازی بنا، متون پژوهشی و متون مختلف تاریخی و جغرافیا و ادبیات این منطقه را از جمله علومی برشمرد که این دانشجویان می توانند در پژوهش های خود به آن بپردازند.

Uni Gonbad Kavoos 11F 1 300x200 - گنبدکاووس، بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری است

در این همایش که با عنوان ” گنبدکاووس،میراث عصر طلایی جهان اسلام” برگزار شد ، گلچینی همچنین با اشاره به وحدت مثال زنی مردم در این منطقه ، اظهار کرد: گنبدکاووس مجموعه ای از اقوام و قومیت های مختلف است که با وحدتی قابل تحسین در کنار یکدیگر زندگی می کنند و ما امیدواریم حضور شما دانشجویان در این منطقه و انتخاب به عنوان مقصد گردشگری خود، آغازگر یک ارتباط پژوهشی با دانشگاه گنبدکاووس باشد.

ملیت ها و قومیت های مختلف است و همه اینها در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارند و امید داریم شما این شهر را به عنوان مقصد گردشگری و یا تحصیلی خود انتخاب کنید و این آغاز یک ارتباط علمی و پژوهشی بیشتر بین شما و دانشگاه گنبدکاووس باشد.

Uni Gonbad Kavoos 11F 2 300x200 - گنبدکاووس، بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری است

حضور این دانشجویان در قالب بیست و هشتمین اردوی نوروزی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به میزبانی دانشگاه گنبدکاووس از تاریخ ۶ لغایت ۹ فروردین ۹۷برگزار شد.

در این اردوی ۴روزه بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیر ایرانی از ۱۸ کشور جهان حضور داشتند که برنامه هایی از قبیل زیارت در بقعه متبرکه خالد نبی، بازید از اقامتگاه بوم گردی و دهکده گردشگری شرق استان، بازدید از جنگل گلستان و موزه حیات وحش انجام شد.

Uni Gonbad Kavoos 11F 3 300x192 - گنبدکاووس، بستر مناسب برای پژوهش در زمینه علوم گردشگری است

در حاشیه این بازدید این دانشجویان نشست های مختلفی با رئیس دانشگاه و مدیران دانشکده ها داشتند که در جریان این نشست ها با فعالیت ها و رشته های دانشگاه گنبد آشنا شدند.

گفتنی است اجرای برنامه هایی چون محفل انس با قرآن و برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی از دیگ حاشیه های حضور این دانشجویان بود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز