امروز : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

سازمان ملل سیلزدگان 300x200 - گلستان پذیرای هرگونه کمک و مساعدت بشر دوستانه بین المللی به سیل زدگان استگلستان-ترکمن نیوز:  سرپرست استانداری گلستان با اشاره به گذشت بیش از ۲۰ روز از حادثه سیلاب در گلستان اظهار کرد: بسیاری از کمک ها و امدادرسانی های اولیه از سوی نهادهای مردمی ، دستگاه های دولتی و غیر دولتی به حادثه دیدگان سیلاب در گلستان رسیده است اما گلستان از پذیرش هرگونه کمک و مساعدت بشر دوستانه بین المللی نیز استقبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛از روابط عمومی استانداری، میر محمد غراوی بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین در دیدار با آقای ایوو فریسن(ivo freijsen ) ریاست کمیساریای عالی پناهنگان سازمان ملل و هیات همراه ضمن خوشامد گویی و ارائه گزارشی از حادثه سیلاب در گلستان تصریح کرد: در این حادثه که بر اثر بارندگی در ۳ روز به میزان ۷۰ درصد بارندگی سالیانه استان رخ داد ، بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان آسیب دید.
وی افزود : از این تعداد ۸ هزار واحد بصورت کامل نیازمند بازسازی است و مابقی نیز باید بهسازی شوند.
وی با اشاره به خسارات وارده به راهها و کشاورزی استان ، گفت : ۱۱۰۰ کیلومتر از راههای استان آسیب دیده که در بعضی نقاط مجبور به شکافتن جاده و لوله گذاری جهت عبور آب شده ایم و در بخش کشاورزی نیز ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را آب فرا گرفت که محصول ۱۰۰ هزار هکتار کاملاً تخریب شد و تلاش داریم محصول باقی اراضی را از خطر نابودی نجات دهیم.
مهندس غراوی با بیان اهمیت اسکان موقت کسانی که خانه های آنان مورد آسیب جدی واقع شده ، خاطر نشان کرد : تا زمان احداث مسکن مقاوم برای آسیب دیدگان نیازمند قریب به ۵ هزار کانکس هستیم که امیدواریم آژانس های بین المللی بتوانند به ما کمک کنند.
سرپرست استانداری گلستان با اشاره به حضور قریب به ۳۰ هزار نفر اتباع خارجی حاضر در استان ، یادآور شد : از این تعداد ۲۷ هزار نفر به صورت مجاز و ۳ هزار نفر بطور غیرمجاز در استان حضور دارند و در شهرهای گرگان و گنبد کاووس نیز استقرار دارند.
همچنین در این دیدار ریاست کمیساریای عالی پناهنگان سازمان ملل متحد ضمن تشکر از میهمان نوازی گلستانی ها و ابراز همدردی به سبب حادثه ای که در نوروز امسال برای مردم رخ داد ، اظهار کرد: همچون گذشته از حادثه دبدگان حمایت می کنیم و در حال حاضر هم بخشی از کمک های غیرنقدی موجود را به جمهوری اسلامی ایران ارسال کردیم.
ایوو فریسن(ivo freijsen ) تصریح کرد : هدف ما از حضور در گلستان بررسی دقیق نیازهای کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدتی است که نهادهای بین المللی می توانند داشته باشند .
وی افزود : برای جذب منابع بین المللی ما باید فعالیت ها و پروژه های دقیقی را تعریف کنیم تا بتوانیم بودجه مورد نظر را جذب نماییم.
وی یادآور شد : خوشبختانه رفتار شما با اتباع خارجی بسیار خوب است و امیدواریم شاهد چنین برخوردی در دیگر کشورها نیز باشیم.
ریاست کمیساریای عالی پناهنگان سازمان ملل متحد تاکید کرد : تلاش کرده ایم کمک های بشر دوستانه بین المللی را فارغ از تحریم های امریکا به ایران برسانیم و در ادامه نیز تلاش خواهیم کرد این برخوردهای خصمانه تاثیری در ارسال کمک های بشردوستانه بین المللی به جمهوری اسلامی نداشته باشد.
لازم به ذکر است در این دیدار تعدادی از مدیران استان گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته در جریان سیلاب را به هیات حاضر از دفتر سازمان ملل متحد در ایران ، ارائه کرند و آنان نیز نقطه نظرات و پرسش های خود را مطرح کردند.
گفتی است این هیات در نشستی تخصصی با تعدادی از مدیران دیگر استان نیازهای مردم را در ادامه روند امداد رسانی بررسی خواهند کرد و فردا نیز بازدیدی از مناطق سیلزده خواهند داشت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز