امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

1608727328 img 20201223 153700 561 300x225 - گلستان در میانگین ابتلا و فوت مبتلایان کرونا جز استان‌های آخر کشور استترکمن نیوز: استاندار گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با ویروس کووید ۱۹ گفت: طی سال جاری گلستان در میانگین ابتلا در شاخص هر ۱۰۰ هزار نفر و فوت در شاخص هر یک میلیون نفر مبتلایان کرونا در کشور جز استان های آخر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در دیدار با دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به منظور ارزیابی و بررسی وضعیت استان در مواجه با بیماری کرونا در گلستان حاضر شده است، تصریح کرد: در نیمه اول سال جاری و علی رغم گسترش شیوع ویروس در اسفند سال قبل میزان متوسط فوتی های استان به ۵ تا ۶ نفر در روز کاهش یافت.
وی افزود: گلستان در روزهای اول با مشکل تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده مواجه بود اما در حال حاضر مواد ضدعفونی کننده در سایز های مختلف در استان تولید می شود و علی بر نیاز استان ، پاسخگوی نیاز دیگر استان های کشور نیز هست و در تولی ماسک نیز به رقم تولید روزانه ۴۰۰ هازار ماسک استاندار و بهداشتی در استان رسیده ایم.
استاندار گلستان افزود: همراهی خیرین، دهیاران، شهرداران، نیروهای مردمی، بسیج و هلال احمر و همچنین دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا در استان شایسته تقدیر است.
حق شناس یادآور شد: اجرای طرح شهید سلیمانی در گلستان با مشارکت ۲۳۰۸ نفر در قالب ۴ تیم حمایت، رهگیری، مراقبت در منزل و نظارت با محوریت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان در حال اجراست و خوشبختانه تاثیر مثبت و بسزایی دارد.
همچنین در این دیدار معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: علی رغم پیک سخت گلستان در اسفند ۹۸ ، عملکرد منسجم و هماهنگ در این استان باعث شد شدت پیک های بعدی بیماری کاهش یابد.
دکتر لاری یادآور شد: ایجاد مرکز پاسخگویی در گلستان یکی از اقدامات ارزشمند بود و البته همه باید تلاش کنیم مدت زمان شناسایی را به حداقل برسانیم تا بتوانیم زنجیره انتقال را منقطع سازیم.
وی افزود: خوشبختانه علی رغم میزان ابتلا و بستری رو به رشد گلستان در هفته های گذشته در حال حاضر شاهد روند با ثباتی در استان هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح محله محوری شهید حاج قاسم سلیمانی به خوبی در تمام شهرستان های گلستان در حال اجراست و امیدواریم با همکاری نیروهای بسیج و دانشگاه شاهد موفقیت بیش از پیش این طرح در گلستان و سراسر کشور باشیم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز