156598465 300x181 - گلستان، دومین استان کشور در طرح یارانه دستمزدترکمن نیوز: استان گلستان رتبه دوم طرح یارانه دستمزد را در بین استان‌های کشور کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه طرح یارانه دستمزد با هدف تشویق کارفرمایان به جذب نیروی کار جوان اجرا می شود گفت: امسال ۶۱۸جوان جذب بازار کار شدند که ۷۵درصد آنان دارای تحصیلات دانشگاهی و بقیه دارای مدرک دیپلم هستند.

موسی بی باک تصریح کرد: یارانه دستمزد وجهی است که وزارت کار به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۷سال به کارفرما می پردازد و کارآفرینان و کارفرمایانی که از نیروی کار با تحصیلات دیپلم و بالاتر با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند، از ۳۰درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار به عنوان یارانه بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: از اهداف این طرح تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاههای اقتصادی، کسب تجربه توسط نیروهای جوان در کنار نیروهای با تجربه و دارای تخصص است.

بی باک همچنین بیان داشت: ورود نیروی جوان با دانش و فناوری روز به واحدهای اقتصادی موجب ارتقای تولید داخلی و سطح سرمایه انسانی می شود.

منبع: iribnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۸

۱۳ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87941

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک