امروز : سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

شهر تاریک 1 300x300 - گلایه ساکنین خیابان «میلاد» از تاریکی مطلق معابر/گنبدکاووس تاریک‌ترین شهر گلستان+عکسترکمن‌نیوز – چندسالی است که تصاویرتاریک بودن محلات و گلایه‌های متعدد از نقاط مختلف شهر گنبدکاووس برایمان ارسال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  گنبدکاووس به لحاظ دارا بودن خیابان‌بندی‌های شطرنجی و نقشه منظم می‌تواند یکی از زیباترین شهرهای ایران باشد اما به علت کم برخورداری اعتبارات ملی و بی توجهی و کم توجهی مسئولین کشوری و استانی تاکنون در سطح کمتر توسعه یافته و در برخی موارد توسعه نیافته در مسائل زیربنایی اقتصادی و عمرانی مثل نداشتن جاده های مناسب مواسلاتی، راه آهن، فرودگاه همچنین مشکلات ترافیک شهری نبود هتل مناسب برای جذب گردشگران، استفاده نشدن پتانسیل های بلقوه چون گنبدقابوس، مجموعه سوارکاری با گذشت ۴۰ سال و اندی گنبدکاووس جزو شهر و شهرستان های مرزی و محروم شناخته می شود.

تاریکی خیابان ها و معابر گنبد به ویژه در بخش غربی از جمله مسائلی است که باعث گلایه شهروندان این شهر شده است.

عکس‌های منتشر شده در این گزارش از طرف اهالی معترض محل به عدم وجود روشنایی در «خیابان کاشانی فرعی میلاد» برای مطالبه‌گری رسیدگی به معضل تاریکی ارسال شده است.

شهر تاریک 2 300x300 - گلایه ساکنین خیابان «میلاد» از تاریکی مطلق معابر/گنبدکاووس تاریک‌ترین شهر گلستان+عکس

به گفته ساکنین این خیابان، مدت زیادی است که «فرعی میلاد» در خاموشی مطللق به سر می‌برد و مشکلات زیادی برای اهالی محل از قبیل سهولت سرقت اموال شخصی و عمومی همچنین باعث اتصالات برق و آسیب دیدن تجهیزات الکتریکی منازل و خسارت به خانواده‌ها شده است.

ساکنین محل می‌گویند، علیرغم پیگیری‌ها و مکاتبات با اداره توزیع برق شهرستان و سایرارگان‌های مسئول هنوز هیچ اقدامی برای برطرف شدن این معضل بزرگ نشده و همچنان رفت و آمد در ساعات تاریکی برای اهالی به ویژه بانوان به بزرگترین مخاطره خانواده‌ها تبدیل شده است.

شهر تاریک 3 300x300 - گلایه ساکنین خیابان «میلاد» از تاریکی مطلق معابر/گنبدکاووس تاریک‌ترین شهر گلستان+عکس

براساس این گزارش، علی‌رغم کوشش‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری در جهت زیبایی شهر و نصب روشنایی در خیابان‌ها و بلوارهای اصلی اما هنوز تاریکی شهر چالشی بزرگ برای مسئولین به ویژه اداره توزیع برق شهرستان گنبدکاووس است.

گنبدکاووس همچنان تاریک‌ترین شهر استان گلستان است و محلات و حاشیه‌های شهر بخش غربی بیشتر از نقاط دیگر از عدم روشنایی کافی و در برخی معابر و خیابان‌ها در تاریکی مطلق رنج می‌برد و شهروندان رسیدگی عاجل به این معضل را خواستارند.

روستاهای اقماری گنبد کاووس 1 300x200 - گلایه ساکنین خیابان «میلاد» از تاریکی مطلق معابر/گنبدکاووس تاریک‌ترین شهر گلستان+عکس

گنبدکاووس، در شرق گلستان بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که با ادغام روستاهای اقماری آن می‌تواند بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برخوردار باشد.

بر اساس دستورالعمل شماره ۱۵۶۹۴۲ مورخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ که توسط وزیر کشور، به استانداراران ابلاغ شد، شامل همه شهرهای کشور به استثنای شهر تهران می‌شود. در این دستور العمل تصریح شد که شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر باید تنها به محله‌بندی مبادرت کنند و شهرهای دارای جمعیت بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر باید علاوه بر محله بندی، ناحیه بندی و منطقه بندی نیز شوند. این دسته اخیر از شهرها می‌توانند حداقل دو منطقه و حداکثر به تعداد جمعیت شهر، چند منطقه را برای تصویب وزارت کشور، پیشنهاد کنند. موافقت با درخواست شهرداری‌ها، مستلزم بررسی شرایط شهر و شهرداری است.

گزارش از: یاشار نیازی

 

تحلیل الحاق روستاهای اقماری به شهر گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز