امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

در جلسه هم اندیشی و تعامل نیروی انتظامی و خبرنگاران گنبدکاووس مطرح شد:

گلایه‌ها و پیشنهادات خبرنگاران در جهت هم‌افزایی و تعامل با نیروی انتظامی (بخش دوم)

اندیشی انتظامی ترکمن نیوز 5 300x188 - گلایه‌ها و پیشنهادات خبرنگاران در جهت هم‌افزایی و تعامل با نیروی انتظامی (بخش دوم)ترکمن نیوز:  فعالیت‌ آزاد رسانه‌ها در هر جامعه نماد دموکراسی و آزادگی است و بینانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران به صراحت می‌فرماید:

«آزادی» هدیه‌ای الهی است و این نعمت را خداوند به پاس مقاومت و مبارزه‌های طولانی ملت مسلمان ایران به آنان بخشیده است.                                                «امام خمینی (ره)»

به اعتقاد او، آزادی از بزرگ‌ترین آرمان‌های انقلاب و نهضت اسلامی است و هیچ شخص و مقامی حق محروم کردن انسان‌ها را از آزادی خدادادی ندارد، ایشان به تمام ابعاد آزادی توجه داشته و تأمین آزادی‌های عقیده، بیان، انتقاد، اجتماعات، مطبوعات، رسانه‌ها و غیره را وظیفه نظام اسلامی می‌داند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   (یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) در روزی که گذشت طی نشست تعاملی نیروی انتظامی با تنی چند از اصحاب رسانه ترکمنصحرا و شبکه‌های اجتماعی فعال گنبدکاووس، هر یک از خبرنگاران نکته نظرات و پیشنهادات خود را در جهت هم‌افزایی و همکاری با نیروی انتظامی به شرح ذیل بیان داشتند:

مدیر سایت خبری اولکامیر در این نشست اظهار داشت: به عنوان خبرنگار وظیفه خود دانستم در راستای کمک به خانواده کودک که درخواست کمک از بنده داشتند خبر کودک ربایی که واقعیت نیز داشت انتشار دهم.

لطیف ایزدی با ابراز گلایه از رفتار نیروی انتظامی اضافه کرد: آیا نمی توانستید به جای دستبند زدن به خبرنگار معتبر در جلوی خانه اش، با تماس تلفنی یا احضاریه حضور مرا فرا می‌خواندید؟

وی همچنین با بیان اینکه با آبرو و حیثیت چندساله من بازی شده است اضافه کرد: پس از وقوع این حادثه خانواده ام دائما در استرس زندگی می‌کنند.

ایزدی با بیان اینکه تابع قانون هستم، ادامه داد: با خبرنگاری که شبانه روز برای اعتلای وطن در در تلاش است نباید اینگونه برخورد کرد.

مزدک بهروش فعال رسانه گنبدی هم با بیان اینکه احترام به خبرنگار احترام به آحاد جامعه است اضافه کرد: رسانه نقش هدایت و روشنگری را در جامعه برعهده دارد.

وی ادامه داد: رسالت خبرنگاران انتشار بدون کم و کاست اخبار است و خبرنگاران بی طمع ترین اقشار جامعه هستند که بدون چشم داشتی در حال خبر رسانی و آگاهی دادن به جامعه هستند.

وی با بیان اینکه به جای تقابل به دنبال تعامل و همکاری هستیم، اضافه کرد: خبرنگاران نماینده افکار عمومی هستند و با چشم های تیزبین شان بر عملکرد مسئولین نظارت دارند که مفهموم آن تقابل با مسئولین و حاکمیت نیست.

بهروش افزود: در کشورهای دیگر مردم وقتی پلیس را می بینند احساس آرامش و امنیت می کنند در حالیکه در کشور ما مردم از مشاهده پلیس احساس خطر را به مردم القا می کند.

علی کیان مدیر صریرخبر نیز با بیان اینکه خبرنگاران به دنبال همکاری با نیروی انتظامی هستند اضافه کرد: این نهاد و سایر نهادها بهتر است تعامل و همکاری با خبرنگاران که نماینده عموم مردم هستند افزایش دهند.

اندیشی انتظامی ترکمن نیوز 2 300x188 - گلایه‌ها و پیشنهادات خبرنگاران در جهت هم‌افزایی و تعامل با نیروی انتظامی (بخش دوم)وی در خصوص بازداشت لطیف ایزدی نیز اظهار داشت: متاسفانه در این ماجرا کوتاهی صورت گرفته است و معمولا روال قانونی به این صورت است که وقتی اشتباهی صورت می گیرد ابتدا از طرف قوه قضائیه احضاریه فرستاده می‌شود.

آنا محمد بیات نیز در این جلسه با ابراز ناراحتی از بازداشت لطیف ایزدی و اشتباه خواندن حرکت نیروی انتظامی خواستار دلجویی از ایشان شد.

مدیر پایگاه خبری ترکمن نیوز هم با اشاره بر اصولی نبودن دست‌بند زدن بر دستان خبرنگاری که در جامعه بدون هیچ چشمداشتی فعالیت می‌کند تاکید کرد: به عنوان همکار رسانه‌ای با ایزدی همدردی می‌کنیم و به هیچ وجه شیوه برخورد نیروی انتظامی با مدیر سایت اولکامیز قابل اغماض نیست.

یاشار نیازی در ادامه گفت: جایگاه و منزلت خبرنگاران باید در جامعه حفظ شود و همکاران خبرنگار ما مانند پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند و در جایگاه اطلاع‌رسانی سالم از فعالیت‌های مدیران به شهروندان باعث دلگرامی جامعه می‌شوند.

وی تصریح کرد: بارها مشاهده شده است که برخورد غیر اصولی با نخبگان و اصحاب رسانه باعث تناقض و فعالیت آنان بر علیه آرمان‌ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی تمام شده و هم اکنون شاهد هستیم برخی از هموطنانمان در خارج از کشور فعالیت دارند اما با مدیریت و رفتار توام با روان‌شناسی و روشنگرانه می‌توانیم این نیروهای بالقوه و جوان را حفظ کنیم.

مدیر ترکمن نیوز خاطرنشان کرد: همچنین در جهت هم افزایی و تعامل با نیروی انتظامی بهترین راه برگزاری جلسات و نشست‌های خبری به تناسب اوضاع اجتماعی و همچنین حوادث و وقایع جامعه است.

نیازی در ادامه اذعان داشت: حوادث اجتماعی مانند کودک ربایی، قتل که بر افکار عمومی بسیار تاثیر گذار هست در همان ساعات اولیه باید اخبار در کنترل متولی آن نیروی انتظامی باشد و کلیات ماوقع برای خبرنگاران منطقه به عنوان پیش خبر منتشر گردد و قید گردد به زودی پس از تکمیل تحقیقات پلیس اخبار موثق و دقیق ماوقع به اطلاع عموم خواهد رسید تا شبکه‌های مجازی با اخبار متناقض باعث سردرگمی و تشویش اذهان عمومی نشوند.

وی در خاتمه گفت: از جمله وقایع مهم منطقه که هنوز خبر موثقی در جهت تنویر افکار عمومی از منبع موثق (پلیس) منتشر نشده است جریان هولناک خانواده مهندس نیازی شهردار اسبق گنبدکاووس است که در این واقعه نسین نیازی و مادر خانواده از دست رفت و خواهران نیز آسیب جدی دید و روزی نیست که مردم از خبرنگاران موضوع را جویا نشوند و با توجه به طولانی شدن منتشر نشدن اخبار مرتبط با آن هر روز شایعاتی زمزمه می‌شود و بهتر است حداقل بخشی از تحقیقات پلیس که قابل انتشار است به اطلاع عموم برسد.

در ساعات پایانی جلسه هم اندیشی رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: نیروی انتظامی خود را خادم ملت می‌داند و هر اقدامی که انجام می‌دهد در راستای کمک به مردم است.

اندیشی انتظامی ترکمن نیوز 1 300x188 - گلایه‌ها و پیشنهادات خبرنگاران در جهت هم‌افزایی و تعامل با نیروی انتظامی (بخش دوم)حجت الاسلام محمد علی نعیمی کیا  اضافه کرد: با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که در دسترس همه است شایعات و اخبار کذب افزایش یافته و بهتر است در نشر اخبار دقت فراوان اتخاذ شود.

وی افزود: همکاران نیروی انتظامی در جای جای کشور در جهت حفظ امنیت هموطنانمان تلاش می‌کنند و تاکنون دو نفر از اعضای نیروی انتظامی گنبدکاووس در هنگام خدمت رسانی به مردم  به ویروس کرونا مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند.

در خاتمه فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس گفت: درست است که خبرنگاران همه تلاش خودشان را می‌کنند که سریعا اخبار را منتشر کنند و به اطلاع مردم برسانند اما ۳ اصل سرعت عمل، دقت عمل و صحت عمل باید در مخابره اخبار لحاظ شود.

محمود علی‌فر در خاتمه تصریح کرد: این جلسه را به فال نیک می‌گیریم و در جهت هم‌افزایی و تعامل با خبرنگاران که به عنوان بازوان فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی برای تامین امنیت هستند و بیش از بیش جلسات هم‌اندیشی و خبری خواهیم داشت.

گزارش از: یاشار نیازی

 

برای خواندن بخش اول این گزارش اینجا کلیک کنید.

 

در بخش اول این گزارش توصیه‌ها و فرمایشات فرمانده انتظامی گنبدکاووس در جهت هم‌افزایی و تعامل با خبرنگاران فعال ترکمنصحرا و گنبدکاووس مطرح شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز