گردشگری 300x225 - گشایش ازبکستان به عنوان یک مقصد امن به روی گردشگرانترکمن نیوز:  شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان، در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، مصوبه ای  در مورد ” اقدامات بیشتر برای توسعه بخش گردشگری با رعایت دقیق الزامات امنیتی بهداشتی و اپیدمیولوژیک پیشرفته” را به تصویب رساند. 
سندی مهم برای اقتصاد کشور و حمایت از صنعت گردشگری داخلی، با تأکید بر گشایش ازبکستان به عنوان امن ترین مقصد گردشگری در جهان است.
طبق این سند، کلیه اقدامات لازم برای اقامت ایمن گردشگران در ازبکستان انجام می شود. به عنوان مثال، اگر یک گردشگر خارجی در طول سفر خود به ازبکستان دچار بیماری کووید۱۹ شود، تا ۳۰۰۰ دلار برای جبران خسارت، حمایت مالی می شود.
از اول اوت سال جاری، قانون “آسمان آزاد” در همه فرودگاه های منطقه ای جمهوری ازبکستان ارائه می شود.
برنامه ای برای توسعه گردشگری پزشکی در ازبکستان با عنوان “ازبکستان – سرزمین امن و شفابخش” نیز تهیه شده است. براساس این طرح، انواع خدمات پزشکی ارائه شده به اتباع  کشورهای خارجی به صورت سیستماتیک توسعه خواهد یافت.
در حال حاضر اقداماتی جهت بهبود زیرساخت ها و آمادگی برای پذیرش گردشگران جدید در شرایط بیماری همه گیر در مناطق آزاد توریستی “چارواک” ، مناطقی جیززاخ، نوایی و بخارا در حال انجام است.
ویزای جدید مهاجرتی “ازبکستان – خانه دوم من” در در حال توسعه است. دولت باید ظرف دو ماه طرحی را برای ایجاد نوع جدید ویزای مهاجرتی برای اتباع خارجی جهت اقامت در ازبكستان تهیه كند. ویزا به افراد پردرآمد با دانش علمی عالی و مهارت و توانایی های صحیح زندگی اعطا می گردد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۰

۰۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77522

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک