امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    104891

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:05 | ۲۱ آذر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 - گزینه نهایی معاون ترکمن در پیچ نهایی انتصابترکمن نیوز:  در هفته‌های خبر انتصاب گزینه‌ای ترکمن به عنوان یکی از معاونین استانداری گلستان بدقت از سوی فعالان ما رصد شده است.

اینکه استانداری گلستان پس از سالیان متمادی با هدف عمل به شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور منتخب آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نظر دارد از یک گزینه ترکمن برای یکی از معاونت‌های استانداری استفاده نماید، خبری خوشایند می‌باشد که موجبات رضایت جامعه را فراهم آورده است.

بر اساس شنیده‌های موثق تا به امروز بالغ بر هفت نفر از نیروهای معرفی شده ترکمن برای این جایگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند.

دو نماینده ترکمن در مجلس شورای اسلامی «ایری و شادمهر» نیز گزینه‌هایی را از سمت خود معرفی کرده‌اند که در این میان «حاج گلدی کر» از سوی نمایده غرب استان و «سلیمان هاشمی» به عنوان گزینه نماینده گنبد به همراه دکتر امید مستعان سه گزینه نهایی برای تصدی معاونت استانداری هستند.

هر سه گزینه از نیروهای خوب و با تجربه ترکمن می‌باشند، اما بنظر می‌رسد برای جایگاه معاونت استانداری گلستان باید نیرویی انتخاب شود که به ساختار استانداری آگاهی کامل داشته و از نظر توان فکری و علمی، قدرت چانه زنی بالا با مدیران ملی را داشته باشد.

انتظار جامعه این است که معاون انتخاب شده وامدار شخص خاص نبوده و تنها هدفش خدمت به استان و مردم آن باشد.

حضور در این جایگاه محتاج فردی است که در سطح استانی، روابط و مناسبات اداری را بطور کامل شناخته و توان چانه زنی با مدیران کل استانی را در خود ببیند.

بر اساس این شرایط و با توجه به اینکه رزومه دو فرد معرفی شده از میان گزینه‌های نهایی صرفا به مدیریت در سطح شهرستان خلاصه می‌شود، بسیار بهتر است که استانداری گلستان با انتخاب یک گزینه استانی، دغدغه‌های عموم جامعه را در این زمینه مد نظر قرار دهد.

یادآور می‌شود که اطلاعات و آگاهی گزینه‌های نمایندگان ترکمن استان محدود به شهرستان‌های خودشان بوده و مدت طولانی زمان لازم است تا بتوانند خودشان را با شرایط استانی تطبیق دهند.

بدون شک نظارت بر اجرای سیاست‌ها و خط مشی‌های اداری و مالی، انعکاس نارسایی‌ها و مشکلات واحدهای استانی، نظارت بر تهیه و تنظیم بودجه پیشنهادی استانداری، فرمانداری و بخشداری‌های تابعه، نظارت بر چگونگی انجام آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌‌ها و بسیاری وظایف این بخش نگاهی فرا شهرستانی طلبیده و نیازمند بکارگیری یک نیروی توانمد و متخصص می‌باشد.

نوشته: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز