امروز : شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

45 - گزارش فعالیت آخرین روز تبلیغات رسمی در حوزه غرب گلستانترکمن نیوز-  طاهر جانی- سرانجام تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در حوزه غرب گلستان با انجام آخرین سخنرانی های کاندیداها در مناطق مختلف این حوزه در یک هوای بسیار سرد بارانی به پیچ نهایی رسید و هم اکنون تیم‌های تشکیلات فعال چهره های شاخص که شانس حضور در مرحله دوم را دارند در همه نواحی پراکنده شده و می‌کوشند با انجام دیدارهای چهره به چهره آرای بیشتری را به سمت خود جلب نمایند‌.

در حوزه بندرگز با اعلام حمایت سید تقی میرکریمی از احمد سردار زاده تا حدی می توان به این جمع بندی رسید که وی رای نخست کردکوی و بندرگز را به خود اختصاص دهد. گفته می شود تیمی منتصب به میر کریمی در نقاط مختلف فعال هستند تا آرا بیشتری را به نفع سردار زاده زنده کنند.
تا نیمه بهمن ماه پیش بینی می شد که رای جلال ایری از شهرستان های ضلع غربی حوزه قابل توجه باشد، اما اکنون سردار زاده در هرم توجهات قرار گرفته و از این رو فعل و انفعالات اخیر در دو شهرستان یاد شده به نفع جلال ایری نبوده است.
فعالان در منطقه ترکمن این حوزه شاهد بیشترین انصراف تایید صلاحیت شده ها به نفع یک کاندیدا بوده اند تا بدان جا که عبدالعزیز نیسانی و تیمور کرداری از کوموش دفه و کمال الدین آرخی از حوزه سیمین شهر به نفع کناره دکتر ایری گیری کرده اند. حافظ پناهی هم به رجب محمد آبادی پیوست.

با اعلام حمایت سید تقی میرکریمی از احمد سردار زاده تا حدود بسیاری می توان به این نتیجه رسید که وی رای اول کردکوی و بندرگز را به خود اختصاص دهد. گفته می شود تیمی منتصب به این داوطلب مجلس در نقاط مختلف پراکنده شده اند تا آرا بیشتری را به نفع این کاندیدا زنده کنند.
تا نیمه بهمن ماه پیش بینی می شد که رای جلال ایری از شهرستان های ضلع غربی حوزه قابل توجه باشد، اما اکنون سردار زاده در هرم توجهات قرار گرفته و فعل و انفعالات اخیر در دو شهرستان یاد شده به نفع جلال ایری نبوده است.

امروز پنج شنبه دهم اسفند ماه نیروهای تشکیلات منصور توماج پدیده ایندوره از انتخابات سرکشی به مناطق مختلف حوزه را در دستور کار خود قرار داده و همه چیز بین توماج و آبادی به اعلام شمارش نهایی آرا گره خورده است، لذا اگر اولویت مردم کمافی السابق استقبال از چهره های جدید باشد، مسلما منصور توماج از آبادی پیشی گرفته و شانس آن را خواهد داشت تا در پایان شمارش آرا، مکان دوم را به نام خود ثبت کند.

قرار گرفتن منصور توماج در فینال رقابت ها می تواند حسن ختمامی بر حضور کاندیداهایی باشد که اقبال خود را در دو دوره، سه دوره و حتی چهار دوره متوالی محک زده اند!

کامران ایری، طی شامگاه چهارشنبه در بندرترکمن به وعده اش عمل کرد و با به چالش کشیدن اقدامات بعمل آمده در طول مجلس یازدهم، از نشان دادن چراغ سبز به تصویب قانون افزایش سن بازنشستگی، توزیع ناعادلانه و تخصیص سهمیه کشاورزان به افراد خاص، انتصاب نزدیکترین چهره‌ها به عنوان فرماندار ، معاون فرماندار و پست ریاست آموزش و پرورش بشدت انتقاد کرد.

در بندرترکمن، سیمین شهر و کوموش دفه، تشکیلات دکتر محمد قلی ایری سنگین ترین جایگاه سخنرانی را داشت. در سیمین شهر نیاز قلیچ آخوند حنفی( کاکاجان آخوند) امام جمعه موقت و استاد حوزه علمیه نور این شهر و از محبوب ترین علمای منطقه طی سخنانی، سیل راه افتاده به نفع دکتر ایری را نوید بیداری اقتصادی و برکت برای حوزه توصیف کرد.

همزمان علاوه بر جبار وردی ایری شناخته شده ترین چهره اصلاح طلب، مهندس یوسف بسنجیده نیز در حمایت از دکتر ایری، سخنرانی کوبنده ای را به نمایش گذاشت. مهندس بسنجیده در دوره یازدهم مجلس ثبت نام نمود و چنانچه تایید صلاحیت می شد (بنا به عقیده نویسنده) با اختلاف بسیار زیاد به مجلس یازدهم راه میافت.

قرار گرفتن شاخص ترین چهره های انتخاباتی در اردوگاه دکتر ایری به همراه جمعی از علمای شاخص، حکایت از آن دارد که قاطبه چهره‌های تاثیرگذار در ایندوره از انتخابات خواهان تغییر در ارکان تصمیم گیری می باشند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز