امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95146

  • /
  • تاریخ :

    ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گرگان - گرگان و خشونت !ترکمن نیوز:  چندی است خبرهای تاسف باری درباره تبرکشی و حمله به شهروندان توسط اشخاص متخاصم صورت می گیرد که متاسفانه این گونه اتفاقات در فضای مجازی به شدت منتشر می شود و وجهه شهر گرگان را تخریب می کند .

تبرکشی در گرگان تیتر شبکه های مجازی شده است چرا و به چه دلیل چنین اتفاقاتی باید رخ دهند ؟ مگر به غیر این است که شمال و شهرهای شمالی ایران محل گشت و گذار مردم از نقاط مختلف ایران و توریستی است چرا فرهنگ سازی نمی شود مشکل از کجاست ؟چرا باید تعدادی از شهروندان سلاح سرد و تبر را با خود حمل کنند تا با کوچکترین برخورد و نزاعی تراژدی وحشتناکی به وقوع بپیوندد؟!
طبق قانون هر کس به‌وسیله چاقو یا هر نوع اسلحه دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند، یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از شش ماه تا ۲ سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد و چنانچه محارب شناخته شود محکوم‌ به حد خواهد شد.

آیا این قوانین بازدارنده موجب کاهش خشونت در جامعه شده است؟!!

وقت آن نشده است که فکری به حال وضعیت موجود جامعه‌ی خشمگین و پراز تنش کنیم ؟!!

آموزش و فرهنگ سازی باید در بستر جامعه گسترش یابد آموزش ها باید از مدارس شروع شود تا فرزندانمان نحوه ی کنترل خشم را فرابگیرند و بجای خشونت و نزاع با یکدیگر مهربانی و عطوفت را جایگزین کنند. یادبگیرند نیازی نیست سلاح سرد و تبر با خود حمل کنند نیازی نیست. با کوچکترین برخوردی خشونت به خرج دهند بلکه با گفتگو و آرامش می شود به نتیجه بهتری دست یافت.

رسانه‌ها و تمامی ارگانهایی که به نحوی با مقوله فرهنگی در ارتباط هستند مسئول گسترش و آموزش و ارائه فرهنگ سازی به مردم می باشند.

امید است با فرهنگ سازی و گسترش عطوفت در جامعه و خویشتن داری دیگر شاهد چنین رخدادهای ناگواری در شهرمان نباشیم تا مردم ایران گرگان را به دلیل خشونت عده ی معدودی از اوباش به خاطر نیاورند بلکه گرگان را با مناظر و طبیعت زیبایش و مردم مهمان نواز و بافرهنگش به یاد آورند.

بلقیس کردبچه- سردبیر هفته نامه شهرت

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز