ازبکستان و نمایندگان سازمان ملل 300x151 - گردشگری محور دیدار مقامات ازبکستان و نمایندگان سازمان مللترکمن نیوز:  معاون نخست وزیر ازبکستان و دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد UNWTO طی دیداری موضوع توسعه گردشگری را بررسی کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «عزیز عبدالحکیم اف» معاون نخست وزیر ازبکستان و «زوراب پولولیکاشویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد UNWTO طی دیداری موضوع توسعه گردشگری را بررسی کردند.

در این دیدار عبدالحکیم اف گزارشاتی را در مورد توسعه گردشگری در این کشور در اختیار طرف مقابل قرار داد.

وی تاکید کرد که در حال حاضر «تاشکند» هدف تبدیل گردشگری به یک مسیر راهبردی توسعه اقتصاد ملی را دنبال می‌کند.

معاون نخست وزیر ازبکستان همچنین گزارشاتی را در مورد پروتکل‌های بهداشتی تنظیم شده تحت عنوان «Uzbekistan: safe travel guaranteed» و ورود شهروندان خارجی به ازبکستان، فعالیت دانشگاه بین المللی گردشگری «جاده ابریشم» در سمرقند و کالج‌های تخصصی فعال در این زمینه را نیز در اختیار دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد قرار داد.

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد ضمن آشنایی با پتانسیل گردشگری استان تاشکند از جمله استراحتگاه اسکی «امیرسای» اظهار داشت: ازبکستان در زمره کشورهای اندکی است که در دوران پاندمی در جهت توسعه گردشگری سرمایه گذاری می‌کند.

طرفین در مورد برگزاری همایش جهانی سرمایه گذاری تحت سرپرستی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در ناحیه «بستانلیک» استان تاشکند در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی به توافق رسیدند.

پولولیکاشویلی نیز بیان اینکه که این سازمان با همکاری ایتالیا نخستین نشست گردشگری کودکان در ایتالیا را سازماندهی می‌کند، پیشنهاد داد: ازبکستان در این نشست تجربه خود را در پرورش گردشگران جوان نیز ارائه دهد.

در این میان وی همچنین بررسی امکان برگزاری دومین نشست گردشگری کودکان در سال ۲۰۲۲ میلادی در تاشکند را خواستار شد.

در این دیدار همچنین موضوع توسعه گردشگری زیارتی نیز بررسی شد.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۸

۳۰ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88918

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک